Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha az ember agyrázkódást kap,...

Ha az ember agyrázkódást kap, elöfordulhat hogy kórházba kell maradnia?

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Kell is.
2016. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Enyhével ?
2016. febr. 14. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Enyhével nem kell, bár ez egyéni vérmérséklet kérdése. Van olyan orvos aki enyhével is bent tart.
2016. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fejsérülés esetén, nyilván az agyrázkódás így történhetett, kötelező a 24 órás intézeti megfigyelés a szakma szabályai szerint.

Csak úgy mellékesen az "agyrázkódás" hibás szóhasználat. Nyilvánvalóan nem önmaga rázza meg magát, mert az a rázkódás. Kívülről éri valami és azért "RÁZÓDIK" meg. Helyesen tehát agyrázódás lenne.

2016. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Csakhogy még az orvosok se használják így, utolsó :D
2016. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ember-, hely-, helyzet és súlyosságfüggő kérdés; de megfigyelésre, éjszakára legalább nagyon esélyes a bent alvás.
2016. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 5/6-nak.

Tudom, én sem használom (mint orvos) így. Már nagyon beégett a köztudatba. Csak mint érdekességet leírtam.

2016. febr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 6/7

Ha eszméletvesztés is volt, akkor nincs apelláta. Bent marad, vagy MRI vizsgálat. Ha nem, akkor is az orvos, aki hazaengedi, viseli a felelősséget. Én biztosan nem tenném. Sajnos láttam olyan esetet, amikor másnap reggelre un: subdurális harematóma (agyhártya alatti vérömleny) végzett a pácienssel (31 éves) otthonában, mert a jó szándékú orvos hazaengedte a 3 cm-es, összevart fejsérüléssel.

2016. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!