Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szklerózis multiplexesek a...

Szklerózis multiplexesek a milyen mellékhatás utan menjek esetleg surgossegire? Mas is ilyen rosszul szokott lenni a gyógyszertől?

Figyelt kérdés

Meg csak egy oraja vettem be de nagyon ver a szivem,nehezen nyelvek, nehezen kapok levegot, faj az egész kezem a melyikbe kaptam az injekciót, szedulok, Es a tarkom is faj

Köszönöm szépen a válaszokat



2017. júl. 19. 22:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Most mar az alhasam bal oldala is szúr :(
2017. júl. 19. 23:09
 2/3 anonim ***** válasza:

19 évnyi SM-mel a hátam mögött írok választ.

Megírhatnád milyen gyógyszert szedsz vagy kapsz: interferon vagy monoklonáris antitest vagy egyéb.

Interferonnál a korábbi subok tünetei 1 napnál nem hosszabb ideig újra előjöhetnek (minisuboknak nevezik) és ezkkel csak akkor kell orvoshoz menni, ha tovább tartanak 1 napnál.

Egyébként meg akkor mindenképp menj orvoshoz, ha az megszokott életedet nem tudod a szokásos módon tovább vinni.

Én csak akkor mentem orvoshoz, amikor a járásom vagy a látásom ment tönkre (átmenetileg) és nem volt felírt szteroid tablettám.

Az interferont mára már véglegesen visszautasítottam a sok kellemetlen mellékhatás miatt.

Többnyire csak azokat éreztem és úgy éreztem nekem az már csak árt.

Ha nagy a gond, majd kérek szteroid lökésterápiát.

És ekkor jön be: látás vagy járás lényeges romlása miatt első nap egyből orvos.

Monoklonális kezelést sem fogadtam el: rosszabb a szteroidnál is.

2017. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rebif injekciót szedek. Elflejtettem irni. Koszi amugy a valaszt. En szteroidot nem igazán szeretnek semmire mivel tobbet Árt mint segít Es ezt a dokim is aláírta. Változó amugy van amikor délelőtt vagyok csk gyenge van amikor pl a heten felkelni se birtam egesznap ettem egyett sétáltam Aztan vissza is kellett fekudnom mert meg azt sem birtam :/
2017. júl. 29. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!