Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A nemi betegséget csak átadás...

A nemi betegséget csak átadás útján lehet elkapni, vagy kialakulhat ok nélkül is? 18/F

Figyelt kérdés
Barátommal kb 2 hónapig óvszerrel csináltuk, de azóta nélküle. Nekem is ő volt az első, és én is neki, szóval az elején még bőven bénáztunk a pózokkal meg ilyesmi. Én mindig is tartottam a nemi betegségektől, ő meg egészségügyi szakon van az egyetemen. Igazából mivel egyikőnknek sem volt kitől elkapnia semmilyen nemi aktus útján terjedő betegséget, ezért én mindig úgy gondoltam, hogy egy úgynevezett "zárt rendszerben" nem lehet baj abból, ha gumi nélkül csináljuk, de valamiért az utóbbi időben elgondolkodtam, hogy mi van, ha mégis?
2017. aug. 5. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

egészségügyin ilyenek vannak ?

Aztán csodálkozunk, hogy romokban az egészségügy ? :DDDDDDD

2017. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ha mind a ketten egészségesek vagytok és hűségesek egymáshoz akkor nem kaphattok el "egymastol" semmit. Az nem alakul ki csak úgy.
2017. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem alakulhat ki magától. A nemi betegségeket baktériumok, vírusok és gombák okozzák, amiket akkor kaphatsz el, ha érintkezel a fertőzött személy vérével vagy egyéb testnedveivel (pl. sperma, előváladék).
2017. aug. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemi betegséget váladékok útján lehet "elkapni". Példának okáért ez nem csak a sperma, nagy mennyiségű nyál, egyéb belső testnedv, de vér is lehet. Egyébként ha az édesanyja a párodnak nemi beteg, akkor az a magzaton keresztül hozzá is eljuthatott, bár valószínűleg ennyi idős korára már tudna arról, ha örökletesen az lenne.
2017. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez amúgy attól függ milyen nemi betegségről beszélünk. AIDS, HPV pl csak nemi érintkezés útján terjed (vagy nyilván ha a beteg vérével érintkezel, drogosok esetén közös tűhasználat), de gomba vagy bakteriális fertőzés össze szedhető a strandon, közös öltözőkben, vizes közegekben is.
2017. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek az első válaszolóval. Tanuljon jobbat d*gás helyett, mert így hamar megfog bukni
2017. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!