Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fontos néha elmenni vérvételre?

Fontos néha elmenni vérvételre?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, de legútóbb kb. 6 évesen voltam vérvételen. Nincs semmilyen betegségem, teljesen jól érzem magam, de sokan mondják, hogy azért el kéne menni? Ez igaz? Tényleg fontos lenne?

2017. aug. 7. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ártani nem árthat
2017. aug. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként is állampolgári alapon jár évente mindenkinek egy laborvizsgálat. Ha ez rendszeres és gyűjtöd az adatokat, akkor viszonylag korán fel lehet fedezni olyan változásokat, amelyek valamilyen betegség bevezető tünetének tűnik és pl. idejekorán fel lehet fedezni a 2. típusú cukorbetegség megjelenését.
2017. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2017. aug. 7. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes. Sok mindent ki lehet szűrni időben, ha bizonyos vizsgálatok el vannak végezve évente. És itt most nem csak a vérvételre gondolok, hanem különböző szűrővizsgálatokra is, pl. rákszűrések.
2017. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Évente legalábbis 1x el kéne menmi. A vérvétel súlyos betegségeket állapít meg vagy valami hiányára utal (öl: vashiány), de ott a leukémia is. Kezdeti stádiumban még megelőzhető. Vagy pedig itt van a cukorbetegség is. Nagyon sok betegség van, ami kezdetben tünetmentes, mire észreveszik, már annyira előrehaladott stádiumban van a betegség, hogy nem gyógyítható és már halálos. (Lásd: Leukémia)
2017. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocs a helyesírási hibáké. Az öl az pl akart lenni csak elnyomtam
2017. aug. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!