Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges hogy én is elkaphatam?

Lehetséges hogy én is elkaphatam?

Figyelt kérdés

Pszichiátriai ápoló vagyok.Két éve dolgozom külföldön egy egy pszichiátriai magán klinikán.

Két héttel ezelőtt történt egs dolog nálunk.Az egyik betegünk elég csúnya fertőzést szedett össze amit mi sajnos eléggé későn vettünk észre vagyis észre vettük de mivel de azt hittük hogy csak egy egyszerű megfázás mivel még semmi külső jele nem volt.

Szóval ez a beteg egy húsevő baktérium által kapott valami fertőzést ami úgye hálálos és gyorsan terjed .

Mivel fogalmunk sem volt róla nekünk ápolóknak hogy ez a baja így napi szinten érintkeztünk vele.

Most az egész klinikát pontosabban csak azokat akik érintkezhetett vele elküldték kivizsgálásra .

Menyi esélye van hogy esetleg elkaphatam tőle?Egyébként iszonyatosan hipohonder vagyok .

Nagyon aggódom hogy valami bajom lehet.



2017. aug. 26. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Az MRSA csak akkor terjed ha te a beteg sebehez ersz a sebes kezeddel kesztyu nelkul. Nyugi nem hiszem hogy elkaotad. A mi apolononk evek ota kotoz ilyen labakat,kezeket es soha nem kapta el.
2017. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod ez egy kicsit megnyugtatóan.

Jővőhéten esedékes a vizsgálat majd akkor nyugszik meg teljesen

2017. aug. 26. 20:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!