Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Egy hipermarketben dolgozom diákmunkán, árufeltöltőként heti 2-3 napot.

Néha be szoktak osztani egy nő mellé, akinek borzalmas bőrbetegsége van. A könyökétől a csuklójáig (szerintem) pikkelysömör borítja, ami gyakran vérzik már neki. Az ujjain is ilyen szemölcs-szerű dolgok vannak. Emellett a félig lenőtt műkörme alatt tiszta gombás.

Nem vagyok finnyás és tudom, mennyire rosszak ezek a betegségek (nem egyszerre, de mindkettővel küzdöttem már), de semmit sem tesz ellene. Ezt saját maga állítja. Borzalmasan igénytelen látvány.

Aggódom, hogy valami szemölcsöt esetleg elkapok tőle, amikor néha hozzám ér.

Mit tudok tenni ellene? Egyáltalán dolgozhat ilyen állapotban, vagy üzemorvoshoz kellene küldeni?


2017. szept. 17. 23:07
 1/1 anonim válasza:

1. Kérd meg a munkatársad, hogy csináljon vele valamit. Ezzel mint embernek tartozol.

2. Beszélj a közvetlen főnökével (aki valószínűleg a tied is). Mondd meg neki MINDENKÉPPEN, hogy milyen betegségre gyanakszol.

3. Ha ebből az egyik sem segít, akkor esetleg (de ezt tényleg csak a másik kettő után) a gomba és a szemölcs miatt a közegészségügy, mivel azok esetenként (ha jól tudom) fertőznek is, akár csak a csomagoláson maradt, hibernált vírusként is. Valaki megfogja, durr ott van rajta is. Ha nem fertőz, akkor csak a főnök és a munkatárs marad.


Ha ezekből senki nem tud/nem akar segíteni, akkor szerintem inkább hagyd ott a helyet. Ezen a szinten igénytelen dolgozó és főnök mellett jobban jársz így, ha nem kell a pénz sürgősen. De még esetenként akkor is.


Megjegyzem, egyszer volt hasonló kollégám, szintén diákmelón. Kérésre semmi, főnök semmi. A szövetkezetemen keresztül viszont elértem, hogy az ÁNTSZ csináljon valamit, hát élelmiszert így pakolni veszélyes lehet (hibás csomagolás, bármi). A vége a kollégának egy 3 hónapos kezelés lett, mert elkezdett olyan szinte begyulladni a bőre, hogy nem tudott megmaradni tőle. Szóval lehet, hogy neki is jobb, ha ezt csinálod.

2017. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!