Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért fájhat így a kezem?

Miért fájhat így a kezem?

Figyelt kérdés
A könyökömtől kicsit feljebb az alkarnál valami megcsípett vagy megharapott (rovar). 8cm átmérőjű pirosság volt és pár centis, meleg duzzanat. Igazából azt sem tudom meg mondani mi csinálta ezt, mert ruhába voltam, tehát nem is tudom, hogy tudott ott megcsípni. Egyáltalán nem éreztem. Viszont a lényeg az, hogy maga a csípés helye és a duzzanat sem fáj, viszont a honaljamnál fájt. Azt mondták az orvosok ott azért fáj, mert oda mehetett a gyulladás a nyirokmirigyre. Másnapra ez elmúlt és az egész kezem elkezdett fájni. Olyan érzés, mint amikor nő a csont talán. De 3-4x erőteljesebb. Mi okozhatja ezt? Idegbe csípett volna a roh*dék?
2017. okt. 29. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj inkább másik dokihoz, mert ez csípésallergia is lehet, aminek nem túl szép következményei vannak*. Csak ennyit mondtak amúgy? Nem vagyok gyógyszerhívő, de vagy antibiotikumot, vagy valami gyulladáscsökkentő rázókeveréket fel kellett volna írniuk! Remélem megtudod, hogy mi volt. Háziorvoshoz érdemesebb ilyennel fordulni, ha engen kérdezel. Mihamarabbi gyógyulást!

*Mi is úgy tudtuk meg, hogy nagyon erősen allergiás vagyok a pókcsípésre, amikor 2 éve nyáron megcsípett egy a bokámnál. Mire orvoshoz mentünk már (nem telt el 2 napnál több) magától kisebesedett és üszkös volt. Ránézett a csípésekre, amik még nem sebesedtek ki, rávágta: ez pókcsípés és arra allergia. Speckó rázó keverékkel, némi antibiotikummal és napi ×3-4-i hidrogénperoxiddal való lemaratással 3 hónap múlva helyrejött. Amúgy a gyulladás, ami vele járt a bokám alól indulva a lábszáram közepéig tartott. Máig látszik a hege, mind a sebnek, mind a gyulladásnak.

2017. okt. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Felnőtt ügyeletre mentek a kórházba szóval úgymondd háziorvos. Saját háziorvosom sem jobb szóval. De már azóta jobban vagyok. A csípés is gyógyul.
2017. okt. 31. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!