Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van okom aggodalomra? Hív...

Van okom aggodalomra? Hív vírustól tartok.

Figyelt kérdés

Egy olyan férfival volt több aktus,akiről utólagosan derült ki,hogy nem csak én vagyok neki.

Tulajdonképpen a kapcsolat elején volt ez,ezért is lett vége.


Külföldi férfiról van szó,ami egy tény ,és ez az ,amit nem tudok,hogy ez változtat -e bármin is,mert beképzelni sem akarok dolgokat...

Szóval, erről szó nem volt,hogy ő fertőzött lenne, szóba sem került,annyit tudtam az egészségéről,hogy gyomorpanaszai vannak.


Ő volt nekem az első férfi.Az együttléteknél (kb 5 alkalom) mindig védekeztünk óvszerrel. Tudom azt,hogy a hív vírus miként terjed,utánajártam...mégis van bennem félsz,mi van ,ha mégis. Mert a mai napig nem tudom,hogy ő beteg-e ,nem akarom megbélyegezni sem,de az lényeges az én szempontomból.

Ami aggodalomra ad okot,hogy egyszer volt egy alkalom,amikor elkezdtük csinálni,de rajtam még bugyi volt...ez tartott pá percig ,de akkor még nem élvezett el , aztán elővette az óvszert . Olyan fordult meg a fejemben ,hogy esetleg borotva által rajtam volt egy kisebb sérülés,és akkor az ő előváladéka oda juthatott....

Ami még aggaszt,hogy volt olyan,hogy a számon kisebb seb volt ,nem herpesz,hanem lejött a bőr (lerágtam vagy nem tudom,ilyen volt) és a csókolózás által ...de oda meg több liter nyál kellene. Orális kielégítés soha nem volt.



Az utolsó együttlétnek már 7 hónapja. Egyik nap ez eszembe jutott,hogy mi van ha ,és teljesen ráparáztam a dologra ....szeretném tisztán látni.

Anyukámnak is elmeséltem,és megnyugtatott,hogy ezek alapján megnyugodhatok.

Tesztről is volt szó,de előtte szeretném tisztábban látni a helyzetet....

Az írt panaszok,tünetek nálam nem jelentkeztek rá kb 1 hónappal,legalábbis nem emlékszem ilyenre.


Nagyon hálás lennék,ha valaki ezek alapján segítene ennek megítélésében..

Azt hozzátenném,hogy a szerelem nagyon elvakított,ami nem mentség,de teljesen magával ragadott az illető,és azért is nem gondolkodtam így konkrétan ezen....

De tanultam a dologból,hogy sokkal körültekintőbbnek kell lenni.


21 éves lány vagyok.


2017. dec. 23. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jol emlekszem a hiv virus elso fazisa kb 4-6 het korul jon elo influenzahoz hasonlo tünetekkel mint a laz, rosszullét stb.

7 honap utan nem hiszem hogy barmi miatt is aggódnod kellene, de legkozelebb tenyleg legy elovigyazatosabb :o

2017. dec. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A lappangási idő több év is lehet. Az,hogy most 7 hónapra rá jött rám ez a para,az azért is lehet,mert feljöttek az emlékek,láttam őt, és az egészet átgondoltam..túlgondolom csak remélhetőleg.


Valaki tudja,hogy Szeged,Kecskeméten hol tudok leggyorsabban Hiv szűrést csináltatni? Olyan,ahol csak egy csepp vér kell..

Budapaesten bezárt egész január 8-ig. Rengeteg idő,pedig ha kell most felutaznék

2017. dec. 23. 02:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Kerj nemibetegsegszurest, ugyis csak akkor nyugszol meg:)

Hivet, hepatitist amugy a veradason is szurnek, ha gondolod :)

2017. dec. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első fázis 10-14 napig tart, és leggyakrabban a fertőzést követő 2-8 héten belül mutatkozik meg. Utólag a betegeknek csak mintegy fele emlékszik hasonló tünetekre. A HIV elleni antitestek a fertőzést követően átlagosan 12 hét elteltével jelennek meg.


A második fazisnak van tobb evnyi lappangasi ideje.

2017. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!