Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány nap után érezhető egy...

Hány nap után érezhető egy 1000 mg-os C vitamin tabletta hatása? (napi 1× szedés esetén)

Figyelt kérdés
2017. dec. 31. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Mármint milyen hatása?

Ha meg vagy fázva akkor talán egy nappal hamarabb meggyógyulsz, de betegség esetén nem sok az 1000mg, mehet akkor napi 3-4x 1000mg.

Egyébként nem fogsz érezni tőle semmit.

2017. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fogsz érezni tőle semmit. Max ellenállóbb leszel a betegségeknek és hamarabb gyógyulsz ha beteg leszel.
2017. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
33%

teljesen felesleges 3-4 ezer mg C vitamin a nagy részét kiválasztja a vese

én napi 2*500 mg-ot javaslok maximum


ha beteg vagyok én már másnap érzem (mondjuk én komplex multivitamint szoktam akkor bevenni)

2017. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Hiába szavaztátok le az utolsó válaszolót teljesen igaza van. Most tanulom az egészségügyben hogy hiába szedsz ezret meg többet nem jó mert kb az ezerből 200 ha felszívódik a többit kipisiled. Plusz károsítja a vesét de szedjétek nyugodtan.
2017. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
azt betegség előtt kéne szedni akkor ellenállóbb lesz a szervezeted. De betegség közbe nem segít az semmit
2018. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A C-vitamin tényleg hamar felszívódik a szervezetből, de ettől függetlenül kis adagokban szedve tökéletesen teszi a dolgát.

Szerintem, ha valaki mondjuk napi 1000 mg-ot szed a téli időszakban, azt akár 4 felé is érdemes lehet osztani, hogy megfelelő mennyiségben szívódjon fel. De simán lehet szedni ennek a dupláját is, semmi bajod nem lesz tőle. A hatása pedig nem nagyon érezhető, csak erősebb lesz kicsit a szervezeted.

2018. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!