Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen vitamin tablettát/étren...

Milyen vitamin tablettát/étrend kiegészítőt használjak a betegségek elkerülése érdekében?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben nagyon legyengült a szervezetem, volt egy komolyabb gyomorproblémám,gyulladás is és egyéb betegségek persze teletömtek gyógyszerekkel (aztán kiderült hogy feleslegesen) aminek köszönhetően egyre nagyobb lett az étvágytalanságom rendszertelenül ettem és a víz fogyasztásom is csökkent. Azóta már váltottam orvost és így tavasz-nyár környékén a gyümölcsök és zöldségek segítségével sikerült jobb állapotba kerülnöm. Viszont most hogy az ősz már közeleg érzem legyengülni a szervezetem és visszajött a folyamatos hőemelkedés olykor láz és idén szeretném megelőzni a folytonos betegeskedést,orvoslátogatást. Tudom hogy gyümölcs és zöldség a legjobb mert őszintén már rosszul vagyok a gyógyszerektől viszont ősszel és télen nem fogom tudni magamnak megengedni hogy akár mindennap gyümölcsöt fogyasszak ezért kéne valami vitamin.

C vitamint szedem de úgy igazán nem nagyon segített.

18/L


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2017. aug. 22. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos, ezek nem olcsók. Én a Béres-cseppet ajánlanám. A saját házi - beleköthető! - kísérleteim szerint, ami többször megismételtem, a herpeszt mindig megállította félúton, ha akkor kezdtem el szedni, mikor éreztem, hogy ciki van. No de ez sem olcsó.

Ugyan nem volt kérdés a diagnosztika, de a folyamatos hőemelkedés csak nem magától van, az okot csak meg kéne találni, hogy a torkára léphess... Folyamatos hőemelkedés lehet lelki okokból is.

2017. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:

Sajnos emésztőrendszeri problémákkal és ilyen panaszokkal fontos lenne, hogy probiotikumot szedjél, de az is drága, pedig folyamatosan szedned kellene. Az immunrendszer 80%-ának a bélrendszer az alapja. A Bio-Kult egy elég sok hasznos baktériumfélét tartalmazó szer, de a Béres vagy a Jutavit is jó lehet. Ha elsőre különbözőnek is tűnik az áruk, az ár/érték arányuk sajnos ugyanaz, mind elég drága. (Alapfeltétel, hogy egy kapszulában minimum 2x10 a kilencediken baktériumegyed legyen, ha kevesebb van, nem élik túl elegen a gyomorsavat.)


Azt hogy érted, hogy csökkent a vízfogyasztásod? Úgy tudtam, hogy az csak tőlünk függ, hogy itatjuk-e magunkat eleget. Sokszor persze nem esik jól, de ha észben tartjuk egész nap, hogy rendszeresen juttassunk be folyadékot, nem halunk bele abba a 2 literbe.


Ez a láz nem oké, valami konstans komolyabb problémát sejtet a háttérben. Egy ételintolerancia vizsgálatra is érdemes lenne befizetni, mert ha 18 éve gyanútlanul viszel be valamit, amire intoleráns vagy, érthető, hogy mostanra már sokkot kap a szervezet és ez jellemzően jelentkezhet rejtetten, jó ideje fennálló gyulladások formájában is, amihez kapcsolódhat nem múló hőemelkedés. A komolyabb elváltozásokat meg szerintem Te is szeretnéd elkerülni, mert aztán gyógyítani őket nagyon hosszú, kellemetlen és drága.


Szóval az egész leírásod alapján szerintem ez az intoleranciavizsgálat igen aktuális lenne. TB-n keresztül elintézhetsz részvizsgálatokat mint laktózintolerancia, tejérzékenység, gluténérzékenység, több tízezerért meg akár százas nagyságrenddel meg lehet vizsgálni az intoleranciát okozó anyagokat. A gyógyszertárban is kapható 20 ezer körül egy 40+ cuccot vizsgáló teszt (otthon elvégezhető), ez a food detective, de ebben pl. nincs külön laktóz csak teljes tej, a tojás sincs külön fehérjére, sárgájára tesztelve csak egyben, a 200 anyagos vizsgálathoz meg már laborba kell menni és az 50-60 ezer is lehet. De ha már 40 kajából tudod, mit nem kéne enni, máris beljebb vagy.


Sajnos bármi, ami hatékonyan segíthetne az állapotodon, drága, de mérlegelni kell a hosszú távú hasznot. A táplálékkiegészítők szedése az alap problémádat nem oldja meg, csak esetleg erősíti a testedet a talpon maradásban, miközben a probléma tovább is fejlődhet a háttérben. Ha kivizsgálás helyett mégis emellett döntenél, úgy érdemes lenne D-vitamint pótolnod, akár 3000 NE-s adagban is minden nap, ha nyáron gyakran vagy a szabadban, akkor a felére csökkentheted erre az időszakra. (A háziorvos fel tud írni D-vitamint, úgy elég olcsó.)

Ha multivitamin készítményt választasz, akkor olyat nézz, amiben CSAK vitaminok vannak és lehetőleg A, E és K vitaminokból nincs benne a 100%-os napi ajánlott mennyiségnél több.

Ásványi anyagokat ne próbálj multivitaminból pótolni, mert kb. lehetetlen. Erre jó a Béres csepp és az ásványi anyagokat jó felszívódású vegyületként hordozó mono kiegészítők. Vagyis sose vegyél magnézium-oxidot, dikalcium-foszfátot, vas-oxidot stb. tartalmazó dolgokat, ezek nem szívódnak fel. Általában a szerves vegyületeknek jobb a felszívódásuk és az ásványi anyagok pótlása különben elég macerás, mert egyesek még akadályozzák is egymás felszívódását, ezért érdemes mono szereket nézni és nem egyszerre beszedni őket - pl. a kalciumot a magnéziummal egyidőben nem érdemes beszedni, mert megy a szemétbe mindkettő.


Egyébként a szervezetünk evolúciósan se szokott hozzá, hogy télen gyümölcsöket egyen ezen az éghajlaton, alma, répa, sütőtök, savanyú káposzta oké ilyenkor, ezek olcsók is.

2017. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


A víz fogyasztást úgy értettem hogy egyáltalán nem kívántam az ételt ha ettem azonnal úgy éreztem hogy mindjárt visszajön és ha enni nem tudok akkor általában inni sem, éhgyomorra képtelen voltam meginni akár egy pohár vizet is mert rosszul voltam. Szerencsére mostmár ez nem így van, sikerült elérnem hogy odafigyeljek mennyit iszok és azt ne egyszerre igyam meg hanem kisebb mennyiségben többször.


Azt hiszem azért majd télen pár vitaminnal besegitek a szervezetemnek.

A legjobb valóban az lenne ha orvos tudna rajtam segíteni és nem csak felszínesen gyógyulni és bár már váltottam dokit, aki most igyekszik alapos munkát végezni,de sajnos idén nem lesz rá elegendő időm hogy orvosokhoz járjak.A másik pedig hogy nem Magyarországon élek,de jövőre ilyenkor már valószínűleg igen, és inkább ott gyógyítatnám magam, addigra remélhetőleg anyagilag jobban "elereszthetem" magam és észrevételeim szerint az egészségügyi munkások is máshogy állnak az emberhez mint itt.


A segítséget nagyon köszönöm! Mindkét választ hasznosnak jelöltem. :)

2017. aug. 24. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!