Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet vírus vagy esetleg...

Ez lehet vírus vagy esetleg valami ételallergia/egyéb?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete kezdődtek a panaszaim, hánytam meg hőemelkedésem volt. Úgy hittem csak egy gyors vírus majd elmúlik és 3 nap alatt javult is. Utána 2 napig jobban voltam, majd csütörtökön arra keltem ismét, hogy nagyon émelygek, rossz a gyomrom. Azóta sajnos folyamatosan szinte ilyen problémáim vannak. Igyekeztem nem terhelni a hasamat, de utána pénteken-szombaton és vasárnap kicsit jobb is volt, bár nem volt nagyon étvágyam és a közérzetem sem volt a toppon. Most hétfőn kutya bajom sem volt, kedden megint étvágytalannak éreztem magam, szerdán ismét minden okés... és erre csütörtökre megint leromlottam, rossz közérzet, hányinger és már puffadás, hasmenés is követi. Azóta folyamatosan szinte rosszul érzem magamat, vannak néha jobb etapok, de 2-3 órán át csak. Néha érzem is hogy köldöktájékon fájdogál a hasam.


Nem vagyok túlsúlyos, nem zabálok (pl. ha jobb a gyomrom nem falok be egy pizzát) és igyekszem figyelni a gyomromra mióta ezek a panaszok vannak (próbálok alkalmanként kis gyümölcsöt enni, elkezdtem vitamint szedni egy hete, és kímélőbb ételeket eszek ezek mellé).


Holnap megyek háziorvoshoz, de általában eléggé "leszarom" típus sajnos. Gondoltam megkérdezem itt volt-e már ilyesmi tünetegyüttesetek.

Én a vírusra tippeltem az elején, de ennyi ideig nem hinném, hogy eltart. Már arra gyanakszom valamire allergiás leszek talán, de a családban senkinek sincs ételallergiája, így félek ez sem valószínű. Nagyon zavar sajnos mert megnehezít a munkámban is.


25/N


2018. jan. 28. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Helicobacter vírus.
2018. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem allergia,az biztos.Szerintem bakteriális fertőzés,amit célzott antibiotikummal kell kezelni.De lehet elhúzódó virusfertőzés is.Ha az orvosod nem vesz komolyan,keress fel egy belgyógyászt minél elöbb.
2018. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ételallergia nem jár lázzal.

Helicobacterem van nekem is, de az nem vírus és nem lázzal jár.

Elkaphattál valamit, ami miatt begyulladt a vastagbeled, de mondom, hogy csak lehetséges.

Mindenképp menj orvoshoz, ott biztos lesz majd székletminta vétel, és vérvétel is.

Esetleg mostanában nem szedtêl antibiotikumot, mert az sajnos tönkreteszi a bélflórát.

2018. jan. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Folyamatosan nem szedtem antibiotikumot. Kalmot a hőemelkedésre még az elején 1-1 alkalommal. Utána Normafloret szedtem egy keveset mert én is azt hittem a rossz bélflóra miatt estem vissza a rosszullétek után. :/ Köszönöm a válaszokat, remélem semmi nagyon komoly.
2018. jan. 29. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!