Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha mononukleózis betegségem...

Ha mononukleózis betegségem volt és már meggyógyultam teljesen akkor utana meg fertőző lehetek?

Figyelt kérdés
Marmint ezt ugy ertem hogyha például smárolok valakivel akinek meg nincs a szervezetébe vagy még nem esett át rajta akkor az tőlem elkaphatja hiába már meggyógyultam?

2018. jan. 12. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A mononukleózist az Epstein-Barr vírus okozza, ami a herpeszvírusok családjába tartozik. Aki túlesik a fertőzésen, annak a szervezetéből nem tűnik el a vírus (a népesség kb. 95%-a fertőzött). Ha olyannal érintkezel, aki már maga is fertőzött, akkor semmi nem fog történni. Ellenkező esetben igen, elvileg fertőzhetsz.
2018. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az Eppstein Barr vírus az emberek 95%-ában kimutatható, általában már gyermekkorban érintkezésbe kerül vele mindenki, de mononukleózis nem mindenkinél alakul ki. Rendes tőled, hogy aggódsz emiatt, de igazából nem érdemes ezen parázni, mert az esélye, hogy vkit pont te fertőzöl meg és kialakul nála a mononukleózis - ami elég nagy szívás jópár hétig - szerintem elég csekély.
2018. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!