Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A tengerimalacoktól ellehet...

A tengerimalacoktól ellehet kapni az ekcémát?

Figyelt kérdés
Van valami olyan az ürülékükben ami terjeszti?

2018. márc. 31. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Tengerimalac nem szokott ekcémás lenni. Miből gondolod, hogy ez a baja? Ha vakarózik és foltokban kihullott a szőre az rüh. És igen el lehet kapni. De a bőrbetegsegek nem a székleten keresztül terjednek hanem érintkezéssel. Vidd orvoshoz. A nagyon ronda rühösség is jól gyógyítható pár injekcióval.
2018. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy én lettem az, és lehetséges-e, hogy a malac miatt
2018. ápr. 1. 00:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Van ekcémás a családban, az ekcéma máshonnan ered. Tuti nem a malackaki a hibás. Az ekcéma egyébként nem fertőz. Önmagát fertőzi vissza a beteg vakarással, és ezekkel a nedvekkel. Belsőleges eredetű, leginkább a táplálkozás változását (kevesebb fehérje), a megfelelő szerekkel való tisztálkodást, stressz kerülését lehet ajánlani. Nekem amúgy folyékony szappanoktól megy szét a kezem (párom komoly ekcémás). Ja, és a dohányzásról való leszokás is fontos. Kezelésére olvass googleban is. Amennyiben lehet, szteroidos gyógyszereket kerüld, hosszútávon komoly mellékhatásai vannak (a krémeknek is). Jobb az életmódváltás.
2018. ápr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem! Szedj b vitamin komplexet, A vitamint és cinket. Ezek segíthetnek az ekcémán.
2018. ápr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!