Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpeszem van és nem gyógyul,...

Herpeszem van és nem gyógyul, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már másfél hete herpeszem van, és 1 hete kenem Zovirax kenőccsel, de csak nagyobb lett mint volt és nem gyógyul.Fogkrémet is kipróbáltam,de semmi. Mit tudok tenni? Menjek el bőrgyógyászhoz? (A kenőcsöt a háziorvos írta fel)

2018. ápr. 26. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Szedjél lizint! A lizin nagy segítséget jelent a herpesz vírus (herpes simplex), illetve a náthakiütés (herpes labiális) visszaszorításában. Ez az esszenciális aminosav szükséges néhány létfontosságú fehérje szintéziséhez. Elengedhetetlen a növekedéshez, a szövetek regenerálódásához, gyógyulásához, valamint ellenanyagok, hormonok és enzimek képződéséhez. A lizinek immunrendszert erősítő és vírusellenes hatását is igazolták. A lizin megfelelő adagban „herpesz stop” hatású, azaz abban a fázisban állítja meg a betegség kifejlődését, amikor elkezdjük a szedését. 1-2 g Lizin bevételével az égető érzés perceken belül elmúlik, s egy 2-3 napos kúra napi 6-9 g Lizin bevételével megakadályozza a herpesz tüneteinek megjelenését.
2018. ápr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, ugyanezzel küszködöm már 10. napja. Ha már nem éget,gyulladt a sebed akkor nyugodtan kenheted Fenistil sebkezelő géllel, nekem mintha ez használna, már csak a heg van rajta.
2018. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha Zovirax hatására nem gyógyul, akkor ez a herpeszvírus nem érzékeny az aciklovir hatóanyagra.


Tehát más hatóanyagú készítményre van szükség.


Pl. famciclovir: Famvir tabletta, 10 db 3700 Ft.


Előttem szóló említette a lizin aminosavat, én is leginkább ezt tudnám ajánlani, napi 2-3 g-ot, rengeteg tejterméket


mellőzni kell a magas arginintartalmú ételeket, mert ezek segítik a vírus szaporodását

kedvező hatású még a C-vitamin, napi 1000 mg, és napi 10 mg cink

van olyan C-vitamin ami retard, ráadásul cink is van benne (pl. Jutavit).


Másik lehetőség, hogy nem is herpeszed van, hanem teljesen más (baktérium, gomba).

Betadine-nel lehetne ecsetelni, vagy Nystatinos ecsetelővel (gombaölő) (receptre, háziorvos felírja).

2018. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jégkockával jegeld
2018. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!