Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szemölcs van a talpamon,...

Szemölcs van a talpamon, fájdalommentesen hogyan szedjem le?

Figyelt kérdés
Már körülbelül 3 hónapja ott van, nem csináltam vele eddig semmit, de a napokban kezdtem el azt, hogy kiáztatom és mivel eléggé kint van már, tehát lassan kifordulóban, ami jött, kitépegettem, de így is rohadtul fáj...mit tegyek vele? Orvoshoz nem akarok menni, igazából fájdalommentesen akarom az egészet megoldani..

2018. máj. 1. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyerekem kínlódott évekig talpi szemölccsel, elég nagy tapasztalatra tettem szert. Azzal kezdem, hogy nem valószínű, hogy az orvost megúszod. A gyerekemnek volt, hogy orvosi utasításra hónapokig kentük, kivágták (bódításos műtéttel), fagyasztották. Mindig visszajött ugyanott. Egy alkalommal lézeres kezelésre vittük, majd rögtön utána fagyasztatni. Akkor négy évre eltűnt. Aztán újra előjött, de másik helyen a talpán, az sima fagyasztástól elmúlt. Megint egy év nyugalom volt, tegnap vettem észre, hogy megint kijött neki egy. Holnap fogunk bejelentkezni fagyasztásra. Elvileg, ha felnőtt vagy, gyógyszertárban / drogériában kapható szemölcsfagyasztóval kísérletezhetsz, de az orvos gyorsabban és pontosabban csinálja, kevésbé fáj. Az ár eltérő. Nagyon javaslom neked a lézeres kezelés+ fagyasztás kombinációt, nekünk leghosszabb távra az vált be. A szemölcs vírusa a elég hőérzékeny, a hideg-meleg sokkot nem bírta ki. Sajnos most lézerezésre nem vihetem a gyereket, mert az ex-anyósom ellenzi, bár nem tudom, miért. Remélem, tudtam segíteni. Ha budapesti vagy, privátban tudok ajánlani orvost. Szerintem ne sajnáld az időt és a pénzt profihoz fordulni, mert sok kínlódást spórolhatsz meg magadnak. Még egy tipp: vasald a zoknijaidat, fertőtlenítő spray-vel fújd be a cipőid belsejét.
2018. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor sokat koriztam télen, rajtam teljesen elburjánzott, de kaptam rá vmi ecsetelő szert, víztiszta, és hígító szaga volt, az teljesen elmulasztotta talán egy hónap alatt. Ez volt 10 éve. Azóta nincs ilyen problémám
2018. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Verrumal ecsetelő. Csak receptre kapható. Háziorvos is fel tudja írni.


Maga a kezelés jelentős fájdalommal jár.

A fő hatóanyaga 5-fluorouracil, így magának a szemölcsöt okozó HPV vírusnak a terjedését akadályozza meg, azáltal, hogy a vírus DNS-esében az uracil helyére beépül, és gátolja a vírus szaporodását.

A többi ecsetelőben nincs 5-FU.

Általában 1 mm szélességben a szemölcs körül a környező területet is be szokták kenni.


Van még Efudix krém, de az 13.000 Ft.


Sajnos, mivel ez befelé nő, nem fogod fájdalommentesen megúszni.


Van aki a tujaolaj-kapszulára vagy krémekre esküszik (bye-wart krém), de ennek hatásossága megkérdőjelezhető.

2018. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyira nem volt fájdalmas leszedni amikor nekem volt. Sokkal szarabb volt amikor nyomott
2018. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!