Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömlevétel után meddig tart...

Körömlevétel után meddig tart a gyógyulás?

Figyelt kérdés

2 éve küzdök köröm gombával. Se gyógyszertári se házi praktikák nem segítettek semmit. A lábaimon a nagy lábujjaim és a kis lábujjaim körmei fertőzöttek. Minden érdekel a köröm levételről, mivel a nyáron szeretnék bőrgyógyászhoz menni de mivel már elég rég van ez a probléma, és bár nem annyira csúnya a körmöm, de biztosan le fogják venni legalább egy részét. Ami érdekelne: meddig tart a gyógyulás? az ezelőtt hordott cipőket/zoknikat hordhatom-e ezután is? van e valami tuti fertőtlenítési lehetőség, hogy ne kelljen minden lábbelim kidobnom, illetve, hogy utána kap az ember valami kötést a lábára, haza tudok egyáltalán menni a saját lábamon vagy ne akarjak inkább? és az is érdekelne, hogy szájon át szedhető gombaellenes szert is felírhatnak? Mert hallottam ilyenről is, hogy van. Eléggé félek hogy ugyanígy gombásan nőne vissza a körmöm. Eléggé el vagyok keseredve miatta, évek óta nm hordtam szandált, papucsot utcán, és már kezd az önbizalmam rovására menni ez a dolog...:(

Ezek a fő kérdéseim, de minden érdekel, bármilyen tapasztalat vagy tipp, aki járt már így és vették már le a körmét, örülnék ha megosztaná velem a sztoriját. Köszi előre is a válaszokat!



2018. máj. 11. 13:51
 1/6 anonim válasza:
Szerintem kérdezz meg egy orvost. Ők mindenre tudják a választ, és így elkerülheted a hülye kérdéseket.
2018. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
*válaszokat
2018. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ha nem írnak hülye válaszokat az emberek hanem leírják a tapasztalataikat akkor az nekem tökéletesen megfelel.
2018. máj. 14. 18:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, ugyanez a problémám volt nekem is. 2 év alatt teljesen elgombásodott az összes körmöm. Kb. 100 ezer forintot költöttem gyógyszeres lakkokra, kenőcsre, meg krémekre. Bőrgyógyász tanácsára használtam ezeket. Nem egynél voltam vele. Volt változás ugyan, de nem eget verő és nagyon gyorsan visszajött a már javult rész is, ha pár napig nem kezeltem.

Végül mamám ajánlotta az ecetet. Kipróbáltam és ma már mondhatom, hogy teljesen gomba mentes vagyok. 4 hónap alaatt jött helyre vele. Naponta kentem be fültisztitoba mártott ecettel. Elöször nem sok minden történt, azt hitteü ez a próbálkozás is zátonyra futott, majd egy hónap után látványosan lenőtt a beteg rész, utána pedig szépen helyrejött. Szóval én vagyok a remek példája, hogy egy kis ésszel többre megyünk, mint pénzzel. Amúgy filléres ára van.

Ha van kérdésed szivesen válaszolok rá.

2018. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én a szódabikarbónás-citromleves-fokhagymás pakolást próbáltam rá, de nem csináltam minden nap, annyi történt hogy kevésbé volt látványos az elszíneződés...az ecetről is hallottam már, és használtam azt is heti egyszer, mielőtt a gyógyszertári lakkot használtam. Viszont olyan mennyiségben nem hatott semmit. Hála az égnek és "csak" 20ezer forintot dobtam ki a gyógyszertári vackokra. De megpróbálom az ecetet, ma már el is kezdem. Nem kellett semmilyen reszelés vagy ilyesmi az ecet előtt?
2018. jún. 1. 11:38
 6/6 anonim válasza:

Helyrejött a körmöd a levétel után?


Kicsit késve találtam rá erre a kérdésre, de lehet jobb is így Neked. :D


Nekem sajnos mai napig nem jött rendbe a a két nagylábujjamon lévő köröm. Legelső alkalommal gyulladással is járt és egy vad hús kivágásával a körömágynál, de ezek hálisten már nem fordulnak elő újra. Viszont én hiába kenegettem mindenféle ecsetelővel, házi praktikákkal, az elején szép rózsaszín és vékony volt a körmöm de utána újra elkezdett fertőződni, megvastagodni. A jobb lábamról 3x, a balról 2x vették le a körmöt, 3 év alatt. A balon folyamatosan több van, felső réteg elkezd lenőni, alatta nő az új köröm. Ha leesik a legfelső azt látom az alatta növő alatt elkezd nőni egy új és ez így megy mint egy körforgás. Jobb lábamon pedig a sorozatos körömlevétel miatt olyan nagy rés, meder (nem tudom másképpen megfogalmazni) lett, növés közben nagyon megvastagszik a körmöm, hogy kitöltse a teret állítólag. Benőve egyik sincs szerencsére, de mindezek tetejében egy bizonyos pont után nem nő tovább egyik körmöm sem, csak úgy vannak, de semmi fájdalom nincs legalább (többi lábujjamon rendben van minden köröm). Szóval nem tudom, hogy valaha rendbe is fognak-e jönni, majd nemsoká megyek megint egy másik orvoshoz, hátha ő tud valami okosat mondani / megoldást rá. Ha más nem már a végleges körömeltávolításon is gondolkoztam, mert ez így nem jó, hogy majdnem minden nyaramat ezzel töltöm. :(

Nekem a gyógyulási idő 2-3 hét volt, de előfordult 1 hónap is míg feküdni kellett vele meg felpolcolni, pihentetni. Mire helyrejött annyira, hogy bicegve de kevés fájdalommal tudjak járni jöhetett a másik lábam és megint fekvés.


Remélem azért nálad rendbejött egy alkalomtól és nem kell szenvedned vele tovább. :)

2019. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!