Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Már kb 4 éve mondják az...

Már kb 4 éve mondják az orvosok, hogy ki kéne venni a mandulámat. De szinte sose fáj, nem vagyok beteg. De ha belenéz a torkomba az orvos szörnyülködik, állítólag annyira el van szivacsosodva hogy azért nem érzem hogy fáj. Volt már ilyen valakinek?

Figyelt kérdés
Néha a hangom megváltozik amit nem tudom mitől van (vékonyabb lesz) és a nyirokcsomóim és szoktak duzzadtak lenni.Beteg csak ritkán vagyok. Hajam minimálisan ritkult, de ez lehet a hormonok is (22 vagyok). Hallottatok már ilyenről hogy semmi tünet mégis ennyire nagyok? Hogy nevezik ezt? Van alternatív kezelés (homeopátia valami? ) Műtétet nem nagyon akarok, mert egyrészt félek egy kicsit, másrészt tudom hogy ha lehet el kell kerülni mert alapjába hasznos szerv.
2010. jún. 17. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha már szörnyülködnek az orvosok rajta, akkor nem hiszem hogy még mindig annyira hasznos lenne. Nekem is ilyesmi volt. Azaz talán. Olyan volt, mint a tüszős mandula gyulladás. Akkor lesz ilyen "szivacsos". Már hogy lyukas. Enyémet kb fél éve vették. Ettől igazán nem kell félni. Bementem, kivették, másnap reggel jöttem is haza. Fájdalomba se haltam bele, szóval szerintem inkább vetesd ki :)

19/L

2010. jún. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy frászt nem fáj! Készülj a legrosszabbra és egy hétig bent kell lenned a kórházban... Én 20éves voltam (tavaly), amikor kivették, ilyenkor már ciki altatást kérni...azt inkább gyerekeknek szoktak, de ettől függetlenül kérheted, csak sokkal tovább tart, mire időpontot adnak a műtétre és rosszabb is, mert van, aki rosszul ébred fel az altatásból, azaz hányik, sokáig szédül, minden baja van... De legalább nem nézi végig ébren azt a traumát, ahogy kitépik a manduláit (én neked kell tartanod a kezedben a véres tálat)! :(

Amúgy ezt leszámítva...ha egyszer a doki azt mondja, hogy ki kell venni, akkor ki kell venni!!! Ha szivacsos, akkor az már azt jelenti, hogy góc! Árt a szervezetednek. Csak akkor hasznos a szerv, ha egészséges, mint minden más szerved. Gondolj bele, semmit nem vesznek ki véletlenül, csak ha gond van vele! Súlyos szövődményeket okozhat, mint pl. a szívbillentyű elégtelenség...gondolom azt azért nem akarsz... Jah és a hajad is attól hullik, nekem félévvel a műtét előtt kb. a hajam fele kihullott csomókban!!! Rászánod magad és kész, elhatározás kérdése, túl lehet élni (csak vigyél be a kórházba elég Cataflam V-t, az a vízben oldódós, nem a sima...mert odabent sajnos nem adnak elég fájdalomcsillapítót)! Sok szerencsét!

2010. jún. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor műtét után mi történt? A hajad visszaönt pl? Más pozitív változást tapasztaltatok? (azon kivül hogy nem gyullad be a mandulátok) Esetleg nem olyan fáradékony az ember, jobb a közérzete?
2010. jún. 17. 00:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hasznos szerv a mandula, de ha már az orvos is azt mondja, hogy ki kéne szedni akkor valószínűleg tényleg para van. Nagyon ritkán múlik el a dolog magától. Nekem egy éjszakát kellett bent maradnom csak, tény hogy szar, meg fáj ami utána következik, de ki lehet bírni. És nem ciki altatásban, nekem meg se kérdezték, hogy hogyan akarom, alapból altattak. miért kéne végignézned, hogy szétszabják a torkodat? szerintem menj és kapartasd ki, minél előbb, annál jobb.
2010. jún. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem ízületi gyulladásaim voltak, fáradt, erőtlen voltam, azt mondták, hogy a mandulámtól. Tényleg, gyakran volt tüszős mandulagyulladásom, magas lázzal. Kivették a mandulámat, megszűntek az ízületi problémáim.


A műtét maga kb 10 perc, kellemetlen, de abszolút túlélhető. Minden azon múlik, hogy mennyire éled bele magadat a szenvedésbe. Műtét után 1-2 hétig fáj a torkod, gyakran nagyon. Megint csak rajtad múlik, hogy ezt hogyan éled meg. Van, akinek iszonyú erős betegségtudata van, ők szenvednek még egy megfázástól is, mások jobban viselik a komolyabb betegségeket is. Fejben dől el.

Én megfogadnám az orvosok tanácsát, hidd el, ők tudják legjobban, hogy meddig hasznos a mandula. Egy gócos szerv csak bajt okoz, ne ragaszkodj hozzá!

2010. jún. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második válaszra reagálva:

Az orvosom nekem el is mondta hogy nem szívesen csinálná altatásban, mert sokkal de sokkal fájdalmasabb. Ha altat, akkor a kivágott mandula utáni ereket égeti, és így az egész feldagad, és az egész egy nagy seb lesz. Viszont ha kibirom azt a 10 percet amíg kiveszi, akkor nem fogok szenvedni, és nem is kell bent lennem annyit. Mivel ekkor ahogy szedi ki, az ereket összevarrja. Én ezt választottam. Tényleg nem volt több 10 percnél, és mosolyogva mentem be, mosolyogva jöttem ki... (Jó kis cuccot adtak előtte :P) Olyan orvost kell választani aki nem egy szadista állat. Az enyém nagyon aranyos volt, végig beszélt hozzám, nyugtatgatott... Nem mondom h életem legkedvesebb élménye volt, de teljesen kibírható. És ha én lány létemre magamtól vállaltam be, és kibírtam, akkor egy férfi is ki fogja. Szóval sok szerencsét :)

Első válaszoló voltam. 19/L

2010. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Najó, 2. vagyok. A műtét mindenkinek más. Ki mennyire bírja a fájdalmat, a vér látványát... Nekem pl. kerek 30 perc volt a műtét és állítom, hogy eddigi életem egyik lesz@rabb félórája volt... De van, aki jobban bírja, ez egyén függő.

A műtét után 2 héttel már kb. ugyanolyan életet tudsz élni, mint más.. És tényleg jobb...nem leszel annyiszor beteg, visszanő lassan a hajad is (nekem 1 év alatt nőtt vissza) és nincs ott az a félelem, hogy ha beteg vagy, akkor ki tudja, h nem a mandulával van ez is összefüggésben?! Hosszú távon megéri szerintem...

2010. jún. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!