Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy ismerősömnek lábgombája...

Egy ismerősömnek lábgombája van; utólag mondta csak el. A lakást mezítláb körbejárta - domestos-os vízzel felmostam ahol járt, de a szőnyeget nem tudom kifertőtleníteni! Így is terjed a gomba? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent megtettél..
2010. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy a lábgomba csak nedves helyeken életképes és csak ott terjed.Szerintem a szőnyegen rövidesen elpusztul.
2010. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha a domestos elpusztítja a lábgombát, mindenki azt használná a lábára is, és nem az 1000 ft-os Lamysylt. Így legfeljebb egészséges környezetben fog élni a gomba, ami amúgy magától is elpusztul, ha nincs nedves izzadó bőrön.

A szőnyeget meg fujd be rovarirtóval.

2010. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az utolsóra. A rovarirtó a rovarok idegrendszerét támadja (Ac-kolin észterázt blokkolja), a gombának nincs idegrendszere, szóval be ne büdösítsd a szőnyeget.

A Domestos pedig kinyírja a gombát, és azért nem kenik lábra, mert a bőrt is "kinyírná" a gombával együtt...


Amúgy a gomba csak nedves helyen életképes hosszabb időn át.


Szóval, nem kell aggódnod.

2010. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az utolsó előttinek üzenem, hogy köszi a hozzáértő szakértést!


A gomba nagyon makacs, és több hétig is "eléldegél"!

[link]


Mivel babát várok, nyilvánvalóan szeretnék mindent megtenni, hogy elkerüljem a legkisebb lehetőségét is a fertőzésnek!


A többieknek köszönöm!

2010. jún. 18. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!