Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koszos lakástól milyen fertőzé...

Koszos lakástól milyen fertőzéseket/betegségeket lehet elkapni?

Figyelt kérdés

A nővérem férje meghalt 4 éve, azóta nagyon elhagyta magát és nem takarít. Ma voltam fent náluk, elkezdtem volna felseperni erre majdnem nekem jött, kivette a kezemből a seprőt és ordibálva hazaküldött.

A sok régi ruha, meg a szemét csak gyűlik, mindenhol van valami, dobozok, magazinok, táskák, régi ruhák.... A por eszi meg őket, kosz van, szag van és a konyhában láttam pár kukacot is. A 16 éves fia is ott lakik, ő miatta félek is nagyon, mi van ha megbetegszik emiatt?

Mondtam neki, hogy legalább a saját szobáját tegye rendbe, de azt sem teszi, teljesen motiválatlan, ő sem érzi ott jól magát. A testvérem annyira ragaszkodik a sok régi kacathoz, nem lehet őket kidobni, addig pedig takarítani sem könnyű. Nagyon durva a helyzet, mit tehetnék? Szakemberhez irányítottam, de nem ment el.


2018. júl. 28. 00:56
 1/5 anonim válasza:
100%

Ki kellene hívni a gyámügyet, az talán elég motiváció lenne számára, hogy visszazökkenjen.

Nagyon sajnálom, hogy meghalt a férje, de ez nem mentség arra, hogy valaki ennyire elhanyagolja magát és a gyerekét is. Szegény fiú mit élhet át...

2018. júl. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Semmit. Én elég koszos lakásban nöttem fel a testvéremmel, még piszkosabban, mint amit leirtál, de sosem volt semmi bajunk.
2018. júl. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Duenna ***** válasza:
74%
Lelkisérült és depressziós a nővéred. Beteg. Hogy lehet az, hogy eddig nem is találkoztál vele, csak 4 év után? Talán nem véletlen, hogy elküldött.
2018. júl. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Wow, hol írtam ilyet hogy nem találkoztam vele? Heti 5-6x találkozunk, de főleg ő jön át, a lakásába nem enged csak ritkán. Ha beenged, akkor szokott elküldeni ha takarítani kezdek (legutóbb is ezért küldött el, nem másért, ha olvastad amit írtam.)

Jó a viszonyunk, én támasza vagyok nagyon régóta, tudom hogy nagyon rosszul van, de tanácstalan vagyok. Már felajánlottam neki, hogy segítek takarítani, de nem enged kidobni semmit. Ő sem fog hozzá. Beszélgetek vele, volt hogy felhívott és egész éjjel beszéltünk... nagyon nem dolgozta még fel ezt. A fia pedig csendes, szótlan, nem érdekli semmi.. magába zárkózott. Amikor itt alszik nálam, akkor is csak csendben ül, alig eszik, a szívem megszakad érte. Ő járt pszichológushoz is pedig.

Szeretnék rajtuk segíteni, de hogy?

2018. júl. 28. 01:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy az első válaszoló írta: gyámügy.

Már rég ezt kellett volna tenned, max. 1 évvel a volt sógorod halála után, de ha a helyzet már azelőtt is súlyos volt, akkor hamarabb. A nővéred konkrétan súlyosan veszélyezteti a saját gyerekét, ami a hatályos jogszabályok szerint bűncselekmény. A fiú 12 éves volt, amikor az apja meghalt, ami szörnyű tragédia - de az nem elég, hogy pszichológushoz járt emiatt. A nővérednek is kellett volna már fél - egy év után, ugyanis a normál gyászidőszak ennyi ideig tart, ezután már kóros állapot, amit kezelni kell.


Közegészségügyi veszélyeket is hordozhat magában a lakásuk állapota. - Amit az egyik válaszoló írt, hogy neki hasonló körülmények között semmi baja nem lett, az lehet igaz, mert a szervezet hozzászokik a különböző kórokozókhoz, baktériumokhoz, és immunissá válik egy idő után. Tehát ők nem betegszenek meg, viszont azt a rengeteg bacit és egyebeket KIVISZIK a lakásból az utcára, boltba, iskolába stb., és másokat megbetegíthetnek ezáltal.


Ez a két dolog már önmagában is kimeríti a kiskorú veszélyeztetését (tehát a koszos, elhanyagolt lakás, ill. az anya mentális állapota), plusz még ehhez hozzájön, hogy így valószínűleg nem is látja el rendesen úgy, ahogy kellene. A szülőnek törvényi kötelezettsége gondoskodni a gyermek élelmezéséről, ruházkodásáról, iskolába járatásáról, ORVOSI ELLÁTÁSÁRÓL ÉS GYÓGYKEZELÉSÉRŐL (jelen esetben minimum további pszichológiai kezelés), TESTI, LELKI ÉS ÉRZELMI SZÜKSÉGLETEIRŐL.

Amit a nővéred csinál, az az ún. "elhanyagolás". Még egyszer: súlyosan veszélyeztető magatartás.


Azt értem, hogy próbáltál segíteni, és szakemberhez irányítottad a nővéredet - de hát nem ment el, úgyhogy a helyzet nem változott. Ilyenkor sajnos hatósági beavatkozást kell kérni.

Tehát mielőbb (ma már nem, mert vasárnap van) keresd fel a helyi gyámhivatalt és/vagy a gyermekjóléti szolgálatot, és kérj tőlük intézkedést. Környezettanulmányt kell végezniük, és ha indokoltnak látják, akkor akár védelembe is vehetik a fiút - ez azt jelenti, hogy az anya részére előírnak bizonyos kötelezettségeket, amiknek a teljesítését ellenőrzik is (jelen esetben pl. takarítás, lomtalanítás, fertőtlenítés, gyerekpszichológus segítségének igénybe vétele így kapásból).

2018. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!