Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Férges állattól ha elkapom a...

Férges állattól ha elkapom a férgességet menniyvel a fertőződés után tapasztalom a jeleket?

Figyelt kérdés

Végbélviszketésem van, igazából nem viszket nem zavaró csak mindig érzem, nem tipikusan lefekvéskor amit olvastam már több helyen, hanem állandóan érzem, aztán van mikor nem, de próbáltam már megvakarni, olyan hogy mindegy kivül vagy belül vakarom sose sikerül csillapitani.

Férges vagyok? Ha orvoshoz megyek miből állapirja meg?

És menniy idő után jöhet elő ilyen viszkatés?????Mert nem tudom de olyan 3 hete lehet a legkésőbbi és olyan 1 hete a legközelebbi olyan szitu amikor férges állattal voltam.


2010. jún. 22. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Van olyan féregfertőzés, amit csak az állatok terjesztenek egymás között, de van olyan, ami emberre is veszélyes. De férgességet kpahatsz akár mosatlan gyümölcstől is. Én első rosban a Te esetedben fonálféreg-fertőzésre gondolnék:

A fonálférgek a székletben ürülő peték lenyelésével terjednek (pl. nyers zöldségek fogyasztásakor). A nőstények éjszaka kimásznak a végbélnyíláson és peték ezreit rakják le a végbélnyílás redői közé. A gyerekek gyakran önmagukat fertőzik vissza, amikor a végbél megvakarása után kezüket a szájukba veszik. A fonálférgek erős viszketést (főleg éjjel) okozhatnak, néha a székletben 2-12 milliméteres férgek jelennek meg, és gyomor-bélrendszeri rendellenességek is előfordulhatnak. Lányoknál gyakran megfigyelhető a külső nemi szervek gyulladása. Ha az éretlen peték befúródnak a bélfalba, annak következménye vastagbélfekély vagy vakbélgyulladás lehet."

Gyerekeknél pl. úgy szokták megállapítani, hogy egy tapaszt tesznek a végbélnyíláshoz kis időre, amin mikroszkóp alatt látszanak a peték. De elképzelhető, hogy minden vizsgálat nélkül a panaszok elmondása után, simán csak gyógyszert ad Neked a háziorvos, ami egyszerűen kihajtja a bélrendszerből a férgeket.

2010. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a kihajtástól nagy bajod nem lehet, viszont ha bent maradnak, az nem jó. Úgyhogy mindenképp menj el orvoshoz.
2010. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

énis erre tippeltem, hogy a redőkbe petéznek és ettől viszket.


Szerinted kb hány hata fertőződtem meg ha már jelentkezett a viszketés? Nem fogytam, meg semmi extra nincs csak ez a viszketés.


Fertőzött állat után 1 nappal vagy inkább 2 héttel jelentkezik a tünet?

2010. jún. 22. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:
1 nappal semmiképpen sem, mert nem kész férgekkel fertőződik meg az ember, hanem csak petékkel, amiknek előbb ki kell fejlődniük az emberben, hogy az alábbi tüneteket tudják okozni, ez olyan 1-2 hét szokott lenni. Úgyhogy ha állattól van, akkor a két hétre tippelnék. De élelmiszertől is elkaphattad, vagy pl ivóvízből is, ha ásott kút van otthon.
2010. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!