Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nemrég halt meg az egyik...

Nemrég halt meg az egyik családtagom, de nem csak szomorú vagyok, hanem az alábbi "tüneteket" is tapasztalom. Ez még normális ilyenkor?

Figyelt kérdés

-ámosság (egész nap, akkor is ha előtte 10 órát aludtam) máskor pedig nem tudok aludni

-felfokozott étvágy (régen nem volt étvágyam, mindig sovány voltam most pedig rengeteget eszem)

-lassúság (mindenki mondja, hogy nagyon lelassultam mostanában)

-"monoton viselkedés"- mindig ugyanazt csináltam meg mondtam ugyanabban a hangsúllyal stb., persze ez csak utólag tűnt fel (mintha leállt volna az agyam és automatikusan csináltam volna mindent)

-nagyon kevés önbizalom

-mindig arra gondolok, hogy biztos engem figyelnek a többiek, hogy mit rontok el

-sajog a fejem (ha sokáig vagyok fent akkor olyan érzésem van, mintha sajogna/zsibbadna az agyam)

-kevés ideig tudok csak koncentrálni

-és a legfurábbXD:pl. egy ismerőssel beszélgetek az utcán és egyik pillanatról a másikra fakéőpnél hagyom, de csak később veszem észre, hogy milyen bunkó módon koptattam le, pedig nincs vele bajom, csak automatikusan otthagyom, nem is gondolkodom olyankor (mintha elaludna az agyam és egy robot beszélne meg cselekedne)

-elkezdek valamit és kb fél perc múlva mást csinálok, de úgy hogy csak jóval később tűnik fel (pl. kávét főzök és félbehagyom, és 1 óra múlva tűnik fel, aztán lefőzöm, kitöltöm és elfelejtem meginni

Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez ilyenkor normális. Kezd egy kicsit idegesítő lenni, mert sokmindenben korlátozva vagyok így.


2011. máj. 28. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj pszihológushoz, mert ez nem normális
2011. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából más azt mondta, hogy ez idővel enyhülni fog, de én nem ezt érzem. Szerintem folyamatosan erősödnek ezek a tünetek. A körülöttem lévők meg még jobban megnehezítik a helyzetet(kivéve a családom), mert próbáltam minél erősebbnek látszani, nem is sírtam mások előtt, amiből szerintem arra a következtetésre jutottak, hogy nem szerettem őt, most meg nem értik mitől vagyok ennyire ki.
2011. máj. 28. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Részvétem, sajnálom h ennyire megviselt a dolog.

A megoldás az lenne ha megpróbálnád feldolgozni az illető elvesztését. Megértem, nehéz, de próbálj arra gondolni, hogy őérte nem tehetsz már semmit, próbálj azokért tenni, akik élnek, őértük még tudsz! :)

Meg igazából se emberhez, se máshoz nem jó annyira kötődni, hogy az elvesztését ilyen tragikusan éljük át.

2011. máj. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Menj el egy orvoshoz, nem biztos, hogy lelki eredetû a problema. Vannak olyan betegségek, amelyek hasonló tüneteket produkálnak, pl pajzsmirigy alulmûködés.. Egy vérvizsgálat kimutatja ha szervi baj van, nem veszíthetsz vele semmit.
2012. júl. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!