Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 6,3-as koleszterin mennyire...

6,3-as koleszterin mennyire "súlyos" már?

Figyelt kérdés

Napokban volt nagylaborom, és a koleszterinem sajnos magasabb lett a megengedettnél. De ott persze nem mondtak semmit, hogy ezzel most menjek-e dokihoz, vagy étrendemre figyeljek, stb...

Tapasztalatok? :(



2018. okt. 12. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mondtak, hiszen a leleted nem neked szól, hanem a kezelőorvosodnak. Neki a feladata elmondani a teendőket.
2018. okt. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Általában a háziorvos ad beutalót a laborba és az eredményt is neki küldik el. Végül is mindegy, az a lényeg amit az első hozzászóló írt, természetesen el kell menni a háziorvosodhoz kiértékelésre.
2018. okt. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Beutaló nélkül megyek mindig laborba, évente (vagy ha betegesebb vagyok félévente) elmegyek, csak hogy lássam minden rendben van-e. Így háziorvos nem látja, nekem kell személyesen a leletért mennem. Eddig nem is volt probléma, a vasam az ami néha alacsony, de az egészen pici korom óta. Most lepődtem meg, hogy a semmiből ekkorát ugrott a koleszterinem. De akkor futok háziorvosnál egy kört, biztosan meg tudja mondani, kell-e tovább mennem... :(
2018. okt. 12. 15:47
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Értem. Minden esetre érdemes kikérni a dokid véleményét, szerintem csak egy kis diéta lesz a dologból és majd a következő vérvétel eldönti, hogy gyógyszer is kell e.
2018. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Merlegeld, hogy a vervetel elotti napokban (vagy allandoan) milyen egyeb gyogyszereket szedtel. Pl ha fajt valamid es ibuprofen vagy egyeb nsaid gyogyszert szedtel, vagy vernyomas gyogyszered beta-blokker, akkor azok nagyon meg tudjak dobni az ossz-koleszterin szintet.
2018. okt. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!