Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vérképem 4,6-os TSH-szintet...

A vérképem 4,6-os TSH-szintet jelzett, de ezen kívül teljesen jó a vérképem. Mitől lehet az, hogy mégis rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés
Augusztusban kezdődött, hogy 1 hétig aluszékony voltam, gyengének éreztem magam, néha úgymond "tikkelt" valamelyik izmom vagy a szemhéjam, meg zúg a fülem. Néhány napig utána jól éreztem magam, aztán megint újból. Nagyon félek, hogy valami komoly bajom van, az orvos sem küldött további kivizsgálásra, mindenki azt mondja, hogy nincsen semmi bajom, de én senkinek nem tudok hinni! Lehetséges, hogy beképzelek magamnak dolgokat?

2018. okt. 12. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A tüneteidet okozhatja vashiány vagy stressz is. De lehet pajzsmirigy-probléma is.

4,6-os TSH-val a házi orvosnak tovább KELL küldenie endokrinológushoz, vagy ő is beutalhat laborba T3- és T4 szinteket méretni. Van még két fontos marker, ezek ellenanyagok: antiTPO és antiTG - ezek méréséhez beutalót írni csak szakorvosnak van jogosultsága sajnos.

A leggyorsabb út, ha a házi orvostól megkéred a beutalót a laborba (T3 és T4), a másik kettőt meg megkéred privátban ugyanakkor - ha nálatok is a CentrumLab csinálja a vizsgálatokat az állami laborban, akkor egy szúrással megúszod, és 4 ezer forintot kell fizetned a két ellenanyagért.

Ha az endokrinológusra vársz, az több hét vagy hónap is lehet, bár van, ahol nem kell időpontot kérni előzetesen.

2018. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Eléggé ráparázok minden egyes tünetre, mindig magamat figyelem... Remélem, hogy tényleg csak a stressz vagy a pajzsmirigyem a mumus.
2018. okt. 13. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!