Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az hogy szedem az...

Miért van az hogy szedem az orvos által felírt vas tablettákat meg vasban gazdag ételeket eszek mégis alacsony a vasam? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
egézség,vas

2018. aug. 15. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívódik fel, nekem is ez volt, utána kaptam vénásan vasat, az a legjobb, mert annak nem kell felszívódni, mindenképpen bejut a szervezetedbe.
2018. aug. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És az orvosnak mondani kell és akkor egyből áttérhetek erre a módszerre?
2018. aug. 15. 17:02
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Idő kell neki, de ha már napok óta semmi hatás, akkor orvoshoz vissza kell menni.
2018. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezt a doki ajánlja fel, ha nem hat a vastabletta, hónapok kellenek hozzá, megemlitheted neki, ha gondolod, de nem ezzel kezdik az biztos.
2018. aug. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet Pajzsmirígy betegség miatt is vashiány?
2018. aug. 15. 18:51
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hónapokat akartam én is írni, bocsi.
2018. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

A vasraktár a szervezetben nagyon lassan telitődik fel, szóval türelem. Vas felszívódását elősegíti a C-vitamin, Folsav, de ajánlatos sok húst enni. Bár gondolom ezt a doki is elmondta, vagy javasolta.

Az állati eredetű vastartalmú ételekből a vas kb. 15-20%-ban szívódik fel, a növényi eredetű ételekből meg csak 3-8%.

Pajzsmiriggyel nincs összefüggésben.

2018. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vasat pótolni nem egyszerű. Én, ha nem ügyelek arra, hogy egyek heti egyszer májat, mindig vashiányos leszek. Mindig voltak olyan időszakaim, amikor gyakran voltam laborvizsgálaton, így azt is tudom, hogy a vastabletták sajnos nekem sem nagyon működtek. Viszont a kacsamáj igen: legutóbbi riasztó 6.4-es eredményem után 25 nappal 8.7, majd ezután 19 nappal 12.6-os vasértéket mértek. Ehhez elég volt heti 1-2 pecsenye-kacsamáj fogás. A 12.6-os mérés előtti nap is bedobtam egy adaggal, bár nem reméltem, hogy az látszani fog az eredményen...
2018. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De igen, összefüggHET pajzsmirigy-betegséggel.

Az autoimmun hátterű alulműködésesek elég nagy hányada vashiányos.


Én is azt javaslom, hogy ha már több hónapja nem emelkedik a vasszinted annak ellenére, hogy rendesen szeded a tablettát (ahogy már írták, C-vitaminnal és folsavval együtt, és hozzáteszem még, hogy étkezésektől a lehető legtávolabb), akkor kérdezz rá a dokinál az infúziós megoldásra. Egy ismerősömnek 5 vagy 6 alkalommal kellett mennie, kb. 20 perc volt egy-egy alkalom.

2018. aug. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Jó, de az autoimmun betegség más, az azért sokkal speciálisabb és összetettebb probléma.

Persze lehet az pajzsmirigy alulműködés oka is, de fordítva is lehetséges, a vas felszívódása okoz alulműködést pl. egy krónikus bélgyulladás, vagy egyszerre a kettő van jelen.

Sajnos elég nehéz diagnosztizálni csak tünetek alapján.

2018. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!