Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A genetikai vizsgálat kimutatt...

A genetikai vizsgálat kimutatta a laktózintoleranciát, ez azt jelenti, hogy már a születésemkor is fenn állt ez a betegség? Köszönöm, előre is!

Figyelt kérdés
2018. nov. 3. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenűl. Az ember elete során előfordulhat, hogy vannak olyan időszakok, amikor laktózérzékeny és vannak amikor semi baja nincs a tejtől
2018. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, hiszen a gének nem változnak. Én nem értek hozzá ugyan, de T és C allélokat néznek ilyenkor, és három lehetőség van (TT, TC és CC), az egyiknél nincs gond, a másiknál lehetséges, de nem valószínű, és a harmadiknál fennáll a hajlam. Nekem is ez van, és a papíron azt írják, hogy ebben az esetben már 10 éves kor felett tanácsos kerülni a tejet és tejtermékeket. - De nem tudom, ez mennyire áll meg, mert régebben soha semmi bajom nem volt ilyenektől, és már 40+ vagyok... Pár hónapja enyhe panaszok voltak nagy mennyiségnél (ezért is kértem a vizsgálatot), de kicsinél semmi.

A gasztrós orvosom azt mondta, kerüljem teljesen a tejeseket, még a laktóztabletta sem az igazi megoldás, csak a teljes "absztinencia". Egy másik gasztrós orvos honlapján meg pont nemrég olvastam, hogy a laktózérzékenyek igenis fogyasszanak tejtermékeket kis mennyiségben, ami még nem okoz panaszt, merthogy így lehet a szervezetet több laktáz enzim termelésére serkenteni.

És akkor most legyek okos... :D

2018. nov. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És milyen jó is volt, amíg nem tudtál róla.
2018. nov. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, bár sokkal okosabb nem lettem, még orvosok között is eltér a vélemény sajnos a CC típus-t állapították meg! Állítòlag ha velem született és ezt a gasztros le is írja 5 évre visszamenőleg megkapom az adòkedvezményt! Gyakorlatilag e miatt lenne fontos...
2018. nov. 4. 04:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem sok esélyt látok rá. De ha megtudsz bárhonnan valami konkrét és korrekt infót, akkor írd meg, légyszi, sokaknak hasznos lehet.

Én kerestem a neten, egymásnak ellentmondó infók vannak különböző oldalakon arról, hogy milyen vizsgálat és igazolás szükséges egyáltalán az adókedvezmény érvényesítéséhez. - Az egyik variáció szerint a DNS-teszt nem elfogadott, csak a kilégzéses. A gasztroenterológusom is ugyanezt mondta, merthogy a Gasztroenterológiai Társaság álláspontja az, hogy a genetikai hajlam megléte még nem okvetlenül jelenti, hogy ténylegesen is laktózérzékeny valaki. Ennek gyönyörű példája vagyok én is, mint előzőleg írtam, hogy évtizedeken át semmi bajom nem volt a tejesekkel. A kilégzéses teszt viszont a pillanatnyi állapotot mutatja, tehát az intolerancia tényleges mértékét, ezért ez az elfogadott.

A másik variáció szerint mindegy, melyik vizsgálat van meg. A házi orvosom kérés és kérdezés nélkül kiállította az igazolást a DNS-teszt eredménye alapján; viszont idő közben azt hallottam egy szintén érintett személytől, hogy ha leellenőriz a NAV, akkor vissza kell fizetni az összes adókedvezményt, a házi orvost meg előveszik a jogosulatlanul kiállított igazolás miatt.

Nem tudom, mi az igazság. Így egyelőre nem veszem igénybe az adókedvezményt, odáig meg még nem jutottam el, hogy állásfoglalást kérjek a NAV-tól.

Egyébként az öt évre visszamenőlegesnél egyetlen dolog biztos: hogy mind az öt év adóbevallását újra kell írni akkor (önellenőrzési lapon, azt hiszem).

2018. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem a gasztroenterològus ajánlotta ezt a vizsgálatot, azt mondta ha szájnyálkahártya törletből vesznek genetikai mintát és az kimutatja akkor arra adhat olyan szakvéleményt amiben leírja, hogy állapotom végleges és soha többet nem kell ezzel kapcsolatosan vizsgálatra mennem, de ilyet csak is kizáròlag a genetikai vizsgálatra adhat! Vettek vért is tőlem a genetikai előtt és abban is a CC típust mutatta ki! Nagyon mérges leszek hanigazad lesz és ezzel a vizsgálattal semmire nem megyek mert a vérvétel+genetikai laktòzra és gluténra 50.000ft-ba került! Valòban önellenőrzést kell vègezni de találtam olyan adòszakértőt aki ezt megoldja és kifejezetten az adòkedvezményekre van specializálòdva! Jelenleg nem tudommég mikor megyek szakvéleményt íratni igyekszem még ebben az évben eljutni! Fogok jelentkezni, és leírok mindent részletesen! Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 5. 07:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ez tök jó akkor, ha a szakorvosok között sincs egyetértés... :(

Kíváncsian várom, mire jutsz. :)

2018. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!