Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyomorgyulladasnal mennyi...

Gyomorgyulladasnal mennyi ideig kell dietazni? Vissza terhet a gyulladas barmikor?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretnem kerdezni, hogy akinek volt mar gyomorgyulladas mennyi ideig dietazott? En mar 2hete dietazom es a protonpumpagatlot is szedem azt mar 1.5honapja plus most elkezdtem a Venter gyomornyakvedot is. Mar jobban vagyok...elmultak a tunetek. Mikortol ehetek ujra normalisan? Es azt is hallottam hogy akinek volt mar gyomorgyulladasa nagy az esely ra hogy ujbol elojohet :(

Alig varom hogy teljesen meggyogyuljak...de ezekszerint soha tobbe nem ehetek fuszeres es nehezen emesztheto eteleket? Mert attol kell majd felnem hogy ujbol gyulladast kapok? :(

Koszonom szepen a valaszokat!



2018. nov. 22. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha teljesen elmúlt, gondolom kontrollra is kell visszamenned, ha ott azt mondják, hogy minden rendben, akkor szép fokozatosan visszatérhetsz a normál étrendre. De a lényeg a fokozatosság. Tehát nem úgy kell elképzelni, hogy jó, akkor most 2 hétig diéta, rendben vagyok, holnaptól mindent eszek...mindig egy kicsivel többet haladni a kevésbé megterhelőtől, a könnyedebb ételektől a nehezebbekig.
2018. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasnyálmirigygyulladás alapján tudok beszélni a diéta elhagyásáról. A kórházban a gasztroenterológiára küldtek (ők meg el), úgy hogy a házi orvos segített végül.

A lényeg tényleg a fokozatosság, mindig egy kicsi újat hozz be és figyeld a gyomrod reakcióit.

A hasnyálmirigygyulladásnál is azt mondták, hogy soha többé zsíros, fűszeres kaják, alkohol. Nos, 7 éve volt a gyulladás, azóta mindent eszek, csak a chilit nem bírja a gyomrom, valamint az alkoholra kell nagyon figyelnem.

2018. nov. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :) sokat segitett :)
2018. nov. 25. 23:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Refluxos vagy? Vannak fent reflux diéták amiket tartani kellene.
2018. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom sose egyel zsiros fuszeres szarokat ne csak a gyulladas miatt hanem mert egyatalan eleve a gyulladas a helytelen eletvitel taplalkozas kovetkezmenye ahogy minden mas szervi betegseg.Nyilvan nem kell kokemenyen dietazni a kesobbiekben csak el kell kerulni a zsiros cukros fuszeres lisztes otvar eteleket s tudatosan taplalkozni sok rost zoldseg feherje antioxidans s napi 3 liter viz vagy gyumolcs zoldsegle. A szervezet jelez h ez igy neki nem jo s nem is jo azt ne sajnald h nem ehetsz nehezen emesztheto kajakat mert attol lettel szarul s leszel is ha nem valtoztatsz eletmodot.
2018. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!