Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hasmenos vírus. De mikor van...

Hasmenos vírus. De mikor van vége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vasárnap éjjel kezdődött, vasárnap hajnalban hánytam egyszer és elkezdett menni a hasam. A vasárnapot végigszenvedtem hasmenéssel, de szedtem rá Enterolt. Nem volt azért olyan vészes a dolog, de napi 6-7 WC-re menetel volt. Aztán én hülye, a munkam miatt (masszőr vagyok) és mert nem akartam betegszabira menni egy csomó (értsd, 2 napig napi 3-4 szem) Lopediumot vettem be, hogy a vendégeimet tudjam fogadni és kezelni. Tegnap emiatt szorulasom lett és puffadás, ma pedig szinte egész nap laza széklet és hasfajas, hol erősebb hol gyengebb.

Tudom, hülye voltam, hogy nem hagytam, hogy menjen a hasam és ezaltal uruljon ki a vírus a szervezetembol. Most mit javasoltok? Nyilván dieta és semmi lopedium, de hogy lehet ez a visszaesés, mikor már szinte tök jól voltam tegnap és ma, mostanáig?

Mikor lesz már vége?


2018. dec. 6. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasmenéses vírus kb 2-3 nap alatt végigmegy az emberen... kivéve ha nem vesz be hasfogót amitől pang a beleiben a fertőzés és tovább "szaporodik". Jó esetben még 1-2 nap és túl vagy rajta. Máskor inkább széntablettát vegyél be.
2018. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hülye voltam, de a munkát nem tudtam elhalasztani 😕.

Köszönöm a hozzászolasod, ment a zöld kéz 😊!

2018. dec. 6. 20:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát azért egy masszőrnewk, aki mégis csak egészséggel kapcsolatos munkát végez, kellene tudnia, hogy hasmenéskor mi a helyzet. A vírus, csak úgy nem tud kiürülni, hiszen kizárólag élő sejtekben tud szaporodni és éppen azért van hasmenés, mert a bélfal nyálkahártya sejtjeiben szaporodik, azok meg tönkremennek. Ilyenkor Bolus adstringens tablettát kel bevenni (csersav), legalább 1 szemet, súlyosabb esetben 2x1 szemet, de a második nap már lehetőleg nem, mert súlyos székrekedést képez előidézni. A hasi fájdalmakat is megszűnteti. Mellette az első napon felnőtt embernek legalább 6 szem széntabletta kell egyszerre, majd a második nap már elég lehet kevesebb is. Emellett diólevél teát kell inni naponta legalább 2 csészével 2-3 napon át. Erős diétát kell tartani, mert a károsodott bél nyálkahártya miatt az emésztés és felszívódás is romlik.
2018. dec. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát Utolsó! Attól, hogy masszőr vsgyok, még nem kell tudnom agyat is műteni azt hiszem. Nem tudtam eddig amiket leirtal, de már kaptam rá egy nagyon hatásosnak bizonyuló gyógyszert.
2018. dec. 7. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!