Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Évente többször belefutok...

Évente többször belefutok valami undok náthába. Hogyan lehet ennek legalább a gyakoriságát ritkítani?

Figyelt kérdés

Kamaszkorom óta ez megy. Menetrendszerűen ősszel és januárban, amit "megszoktam". Ősszel többnyire 2-3 hétig le vagyok gyengülve, láz, takony, minden, ami kell, a téli mindig rövidebb és enyhébb. Az utóbbi 3-4 évben azonban évente 4-5 alkalommal is benáthásodom, többnyire lázzal indulok, és hetekig köhögök, taknyolok. Kezdek belefáradni... Tavaly 5 alkalommal voltam dögbeteg, dolgoznom ugyanúgy kellett, nem engedhettem meg, hogy kiessek akár egy napra is. Egyszerűen nem lehetek ennyit beteg, nem tudom, mit csináljak... Mérges vagyok a saját testemre.

25N


2018. dec. 29. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Immuntrofina
2018. dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, valószínűleg az immunrendszered nincs rendben. Minden lehetséges módon javítanod kell rajta. Stresszmentes életmód, vitaminok fogyasztása, egyebek.

Ha sokat vagy közösségben, sokat fogdosod a busz kapaszkodóját, ez ellen nem tudsz tenni, legfeljebb amint odaérsz valahová, egyből moss kezet.

A légutak ellenállóképessége nagyon lecsökken, ha sokat vagy magas CO2-koncentrációjú levegőn. Tehát, ha modern, gumiszigeteléses ablakod van, ami olyan jól záródik, hogy nem engedi be a levegőt, akkor vagy 6 óránként ki kell cserélni szellőztetéssel a szoba levegőjét, vagy éjszakára a résszellőzés funkciót kell használni. Lehet, hogy egy évben belekerül 10 E-be, de ha csak fele ennyit leszel beteg, szerintem megéri.

2018. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy. Ez genetikailag meghatározott, mindenkinél van egy maximuma. Dolgozni csak azon lehet, hogy ebből minél kevesebbet veszítsünk évközben, de feljebb tornászni nem lehet. Vitaminok különösen nem érnek semmit, bár még mindig elterjedt tévhit. (Mármint a szükségesnél nagyobb dózisok)
2018. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!