Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A szklerózis multiplex kapcsán...

A szklerózis multiplex kapcsán a nyári meleg, a napfény árt vagy használ?

Figyelt kérdés

ellentmondó információk vannak.


egyrészt azt mondják, hogy akit kevés napfény ért, és kevesebb D-vitamin van a szervezetében, az befolyásolja a betegség kialakulását, ennek alaposan utánaolvastam most, szakirodalom.


de SM betegektől azt hallom, kerülniük kell a forróságot, a nyári meleget, a szakirodalom is ezt írja.



csak olyanok válaszoljanak, akik biztos ismeretekkel rendelkeznek, akár betegek v. betegek családtagjai.



2019. jan. 10. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én asszonykám SM-es és a hidegkamrás kezelés jót tett neki, ugyanakkor pontosan a téli hideget viseli rosszul. Nyáron, akár 40 fokon is kint süttettük a hasunkat a strandon és a forró thermal vízben.
2019. jan. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én úgy tudom, tilos tartósan napra menniük, a nagy forróságot kerülniük kell.

van, aki csuklóhűtőt visel, és meleg vízben nem is fürdik, csak langyosban.

2019. jan. 10. 01:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el ezt a cikket, ez elmagyarázza a lényeget: [link]
2019. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen

azóta olvastam angolul róla, és megértettem.

2019. jan. 10. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!