Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetek bélférges?

Lehetek bélférges?

Figyelt kérdés

Úgy 2 és fél órája elkezdett viszketni a végbélnyílásom.

Aztán meg vakartam wc papírral és akkor elmúlt de,mintha “mozogna”valami oda lent.

Vagy lehet csak bebeszélem magamnak?Mivel a bélféreg volt az első gondolatom.És ettől rettegek,mert undorító és félni fogok elmenni wc-zni.

De valamelyik nap úgy kidörzsöltem a fenekem,hogy vérzett is és fájt is egy kicsit.

Lehet ez is az oka?

És a férgek csak kakiláskor távozhatnak belőlem?Mit csináljak?

17/L



2019. jan. 23. 19:25
 1/3 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam,hogy az utóbbi időben gyakrabban kell mennem wc-re,mint azelőtt.

Előtte egy héten max egyszer kellett mennem.Most viszont majdnem minden nap.

De csak most vettem észre,hogy viszketek.

Ennek is köze lehet hozzá?

2019. jan. 23. 19:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Az nagyon rossz, ha hetente egyszer mész. A tünetek alapján lehet féreg, háziorvos ad rá gyógyszert, nem ciki, bárkiben lehet.
2019. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A végbélnyílás viszketését okozhatja a nem megfelelően eltávolított, ottmaradt székletmaradvány. Alaposan ki kell mosni folyó vízzel, ellazult izomzat mellett. Ha ezután is van viszkető érzés, esetleg a "van ott valami, mozog valami" érzés, akkor lehet bélféreg. Háziorvos minden további nélkül felírja a vényköteles gyógyszert, ami lebénítja a bélférgek izomzatát és azok távoznak a széklettel. Egyébként nagyon könnyű elkapni az egyszerű cérnagilisztát is, ezért mondják, hogy kutya/macska simogatás után alapos kézmosás (körömkefével), sőt kertészkedés, talaj kezelés esetén hasonlóképpen. Velem előfordult, hogy a nyest-járta álmennyezet tisztítása során a szálló portól kaptam el.
2019. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!