Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A malária megelőzésére szolgál...

A malária megelőzésére szolgáló gyógyszert menyi ideg lehet szedni?

Figyelt kérdés
Azt olvstam,hogy addig kell szedni amég valaki malária fertőzött területen tartózkodik,de hogyha valaki hosszabb ideg tartózkodik az adott területen pl:fél évig vagy tovább akkor is végig lehet szedni csak mert mintha azt is olvastam volna,hogy a hosszútávú szedésének nagyon káros hatásai vannak

2019. febr. 12. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, 3 hónapnál tovább nem ajánlott. Fél év után már súlyos májproblémákat tud okozni a kis drága.
2019. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen én is így tudom,de akkor 3 hónap után hogy lehet védekezni a malária ellen?
2019. febr. 12. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól olvastad... Sajnos ugyanolyan, mint más gyógyszer: van akinél jelentkezik a mellékhatása, van akinél nem. Van aki semmi mellékhatást nem érez, van akinek csak színes álmai lesznek és van akinek komolyabb mellékhatásai lesznek.

Le vagyok maradva "malária-ügyben", de pár évvel ezelőtt ha jól rémlik kétfajta leggyakrabban használt bogyó volt (nem jut eszükbe a neve). Ki kell próbálni az egyiket, ha jó jó, ha nem, akkor a másikat. Ha fél évig vagy olyan helyen, ahol szedni kell, akkor nincs sok választásod, szedned kell... Ha meg a mellékhatások miatt nem tudod szedni, akkor megint nincs más választásod, mint hazajönni.

Van olyan, aki nem szedi mert fél a mellékhatásoktól és nem kapja el a maláriát és van aki inkább szedi mert fél a maláriától és mégis sikerül elkapnia... Semmi se tuti.

Alternatív megoldás a szúnyogriasztó, bár az sem mindig mellékhatás-mentes, ugye a "jobbak" idegmérget tartalmaznak, azokat se érdemes hosszabb ideig használni.

2019. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat,egyébként hála Istenek nekem semmi ilyen helyre nem kell mennem,csak ma jobban utána olvastam,és felvetődött bennem a kérdés,remélem néhány éven belül már hatásos védő oltás lessz ellene
2019. febr. 12. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát már jó ideje próbálkoznak vele, mindig felmerül, hogy na most megtalálták a védőoltást, de aztán végül kiderül, hogy nem.

Közben megtaláltam: Lariam és Malarone a két legelterjedtebb gyógyszer. A mellékhatások között a furcsa álmoktól a depresszióig minden van...

2019. febr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja,hát nem könnyű egy eset az biztos,kösszönöm a válaszokat,szép estét
2019. febr. 12. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!