Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 16 évesen elkaptam a bárányhim...

16 évesen elkaptam a bárányhimlőt. Nagyon nagyon sok van rajtam, aztmondta az orvosom, hogy ő ilyet még nem látott, hogy valakin ennyi lenne, milyen enyhítésre szolgáló eszközt tudtok ajánlani? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sajnos elkaptam a bárányhimlőt, első nap jelentkezett egy hatalmas láz, másnap már pöttyös voltam. 2.nap este semmi láz, egyre több pötty. Éjszaka sajnos nembírtam aludni annyira viszketett. Jött a 3. nap, 39.5 fokos láz, tetőtöl talpig kijött rajtam, a tenyeremtől kezdve a talpamig, az egész testemet borítja, a fejbőrömön nincs 1 fehér rész sem, mindenhol pöttyök. Az orvosom aztmondta, hogy ő ilyet nem látott, hogy valakin ennyi lett volna. Milyen krémet tudtok erre ajánlani, ami enyhíti a viszketést? Pox clin-t próbáltam, semmi haszna, szinte nem ér semmit.. Éjszakánként 2 órát alszok annyira rosszul vagyok tőle..
2012. márc. 28. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én hintőport használtam. Én úgy kaptam el, hogy be is oltattak, de kevés pöttyöm volt szerencsére.
2012. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Babahintöpor segit vagy a zinkrázó,(de azt újabban fel kell iratni), meg szódabikarbonás vizzel történö lemosás.


Krémet semmilyet nem szabad rátenni, mert az csak ront a helyzeten és elösegiti a sebhelyek képzödését is.

2012. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem a kérdésedre válaszlok,de az baj,ha a 18 évem alatt egyszersem voltam bárányhímlős?Tesoim voltak,én nem
2012. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ijj szegény, jobbulást. én 14évesen kaptam el, nekemis sok pöttyöm volt de ennyire nem.

egy evőkanálnyi szódabikarbónát tettem egy nagyobb tál vízbe, és egy ronggyal törölgettem meg magam amikor nagyon viszkettem. utána behintőporoztam magam. ezt naponta 6x kb. a lényeg, hogy ne vakargasd magad ( megmarad a nyoma, tapasztalat.), hanem inkább menj el lezuhanyozni azzal is enyhíted a viszketést. jobbulást.:)

2012. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!