Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Patikusnak nem kéne ajánlania...

Patikusnak nem kéne ajánlania az olcsóbb helyettesítőt? Normaflore helyett kevesebb, mint harmadáron vettem probiotikumot.

Figyelt kérdés

Nem lenne kötelező jeleznie, hogy van ugyanolyan hatóanyagú gyógyszer, csak olcsóbban?

Legutóbb antibiotikumot írtak fel nekem, rákerestem, kiderült, hogy 4 gyártó gyártja, a legolcsóbb kevesebb, mint a fele annak, amit a doki kiírt. Az nem volt a patikában. A második legolcsóbb pedig 2/3 áron volt, azt vettem meg.


Probiotikumot kértem (másik patika), egyből a Normaflore-t ajánlotta a patikus, 10 db 1800.

Rákérdeztem, h más nincs? Korábban még nem szedtem.

Ja, de van, Probium, 15 db 800 Ft.

De magától nem mondja.

Gondolom neki több bevétel vagy jutalék, ha a drágábbat adja el.

De nem volt erre valami szabályozás, hogy fel kell hívnia a figyelmem, ha van olcsóbb termék, és nem egy konkrét terméket kértem ki?



2019. márc. 28. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Miért "kéne"? A patika is ugyanolyan mint a többi üzlet. A bevételböl élnek. Az a jo dolgozo aki minél nagyobb bevételt hoz.
2019. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezért kérdeztem, hogy nem volt-e erre valami szabályozás.

Nekem rémlik ilyesmi.

Azt én is írtam, hogy nyilván jobban megéri neki a drágábbat adni.

2019. márc. 28. 19:14
 3/8 A kérdező kommentje:

Rákerestem, amit előbb is megtehettem volna, de így legalább talán segítek másoknak, ha ide kattintanak.


"Ha az orvos nem zárja ki a helyettesíthetőséget, a gyógyszerész köteles a kedvezőbb térítési díjú, a beteg számára legolcsóbb készítményt felajánlani."


Kötelességük lenne mindig felajánlani, gondolom ez 99%-ban nem történik meg, ezáltal szabálytalanok és etikátlanok.

Idén eddig kb 5x-6x voltam patikában, egyszer sem ajánlottak helyettesítőt maguktól.


Ezt több honlapon is megtaláltam, nem másolom be mindet.

Nem tudom, vannak-e ilyen irányú ellenőrzések, mindenesetre jól megérdemelnék a büntetést, amiért lehúzzák az embert. A beteg, kiszolgáltatott embert.

2019. márc. 28. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kötelező ajánlás szerintem vénykötelesekre értendő. Az étrendi kiegészítők azok mehetnek drágán bárkinek.
2019. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, kérdező, számomra hasznos volt, amit kiírtál.
2019. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Egyrészt igazad van abban, hogy a patikusok össze-vissza ajánlanak dolgokat, vagy aszerint, hogy a vásárlók közt mely termékeket látják népszerűnek, vagy aszerint, hogy szerintük melyek hatékonyak az adott esetben és valóban sokszor van úgy, hogy ugyanolyan termék olcsóbban is elérhető más gyártótól. Pl. Canesten helyett az ugyanolyan összetételű Candibene, MagneB6 helyett fél áron az ugyanolyan hatóanyagú Innopharm magnézium-laktát+B6 stb.

Másrészt viszont probiotikumok esetében ordítóak a különbségek. Antibiotikum mellett egy probiotikumnak normálisan nincs esélye, hiszen őt is kiirtja az antibiotikum. Két termék működik ilyen esetben, az egyik a Normaflore, ami több antibiotikumra is rezisztens probiotikumot tartalmaz, tehát őket nem nyírja ki az antibiotikum. A másik pedig a saccharomyces boulardii törzset tartalmazó probiotikum, mert ez nem baktérium, hanem élesztőgomba és ezért nem nyírja ki az antibiotikum.

Tehát antibiotikum mellett ezeket lehet szedni, illetve ha nem vagy érzékeny a tejre, akkor élőflórás joghurtot/kefírt, mert ebben meg olyan sok a probiotikum, hogy valamennyi biztosan maradni fog az antibiotikum áldásos közreműködése ellenére is.

Ha viszont az antibiotikum-kúra utáni kötelezően több hetes bélflórahelyreállító-kúrához keresel probiotikumot, akkor már nagyobb a választék és igen, lehet szedni a Jutavit termékét is, ami első ránézésre tényleg olcsónak tűnik, csak azt azért tudni kell, hogy egy megtépázott bélflórának napi 2 milliárd egyed nagyjából semmi. (Plusz akkor még nőknek a hüvelyflórával is érdemes foglalkozni ilyenkor.) Viszont a flórahelyreállításokhoz beszerzendő probiotikumnál én inkább webshopokat és egészségboltokat ajánlanék, sokkal kedvezőbb áron lehet hozzájutni ezekhez és a választék is nagyobb mint mezei gyógyszertárakban.

A kérdésre visszatérve tehát, én sem gondolom, hogy antibiotikum-kúra alatt a Probium egy megfelelő helyettesítő termék lenne, amit a patikusnak ajánlania kellene.

2019. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez csak a vényköteles gyógyszerekre vonatkozik.

Elvileg fel kell ajánlani, de van ahol ezt úgy intézik, hogy már az orvosnál alá kell írni, hogy ezt akarod, illetve ott kell felajánlani, de nem tudom ez érvényben van-e még.

2019. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, én is csak vénykötelesre gondoltam, de nekem azt sem ajánlották eddig soha.

Mindig ugyanoda járok, már ismerjük egymást a patikussal, kedves, szimpatikus nő.

Eddig simán kiadta a receptet, sosem ajánlott helyettesítőt.

Most 3 recepttel mentem, és megnéztem előre az árakat a neak oldalán, és az egyik receptre ráírtam az árat, meg a helyettesítőt, és annak is az árát.

Átadtam a recepteket, nem is mondtam semmit, ő egyből mondta, hogy akkor ebből helyettesítőt ad, látja, ráírtam. És a másikhoz most először ajánlotta fel. Jó fej volt, mert a recept 2000 felett lett volna, a helyettesítő meg 300 ft volt. Igen, kétezer és háromszáz!

Én mostmár nagyon fogk figyelni, mert valószínű, hogy az elmúlt 10-20 évben százezres nagyságrendben dobtam ki pénzt feleslegesen, mikor töredékáron is megkaphattam volna ugyanazt.

Egyébként tudatos vásárlónak vallom magam, mert bármit akarok venni, szétnézek neten, megnézem több helyen, komolyabb dolgoknál fórumokat olvasgatok vélemények miatt, stb.

De a gyógyszerekről ezt soha nem gondoltam volna, hogy ekkora különbségek vannak és ekkora lehúzás megy.

Valahogy megbízik az ember az orvosokban, patikusokban, gyógyszerekben, hiszen kiszolgáltatott és feltételezi a jót. De úgy tűnik, mocskos egy dolog ez a gyógyszergyártás.


Az orvosnál nekem nem kellett erről soha nyilatkoznom, és nem is hallottam még ilyesmit senkitől.

2019. márc. 31. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!