Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hasmenés probiotikumtól?

Hasmenés probiotikumtól?

Figyelt kérdés
Eddig sem volt jó az emésztésem kissé ment a hasam vagy híg volt a székletem ha ki kellett menjek 1-2 naponta. Végigcsináltam egy Protexin kúrát de nem segített, illetve most Normafloret iszom napi 3at két napja. Nem hogy lágy a székletem de kb vizes állagú. Lehet a probiotikumtól? Antibiotikumot nem szedtem.

2017. júl. 23. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De minek szedsz probiotikumot, ha azt sem tudod, hogy mi bajod van? A probiotikum arra van, ha sérül a bélflóra (betegség miatti hányás, hasmenés, antibiotikum kúra miatt), akkor azt rendbe teszi. De ha nem ez az ok, akkor azért ez sem cukorka, hogy kapkodjad. Ráadásul tudtommal a Normaflora napi adagja is csak 2 ampulla.

Ha gondod van, orvoshoz kell fordulni és ő majd kivizsgálja a problémát és kapsz rá kezelést.

Egyébként nem gondolnám, hogy a probiotikumtól van, hanem az alap problémád miatt, amit meg ki kell vizsgáltatni és megfelelően kezelni.

2017. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltam laboron, a vérképem jó. A protexint a háziorvos írta fel hasmenésre. Nem javult azért szedem a normafloret most. Azt mondta majd elmúlik magától.. de nem lett jobb.
2017. júl. 23. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Széklettenyésztés volt? Mert lehet, hogy valamilyen fertőzés okozza a hasmenést, arra meg nem jó a probiotikum.

Illetve lehet, hogy valamilyen ételallergia, vagy bármi más okozza.

Diétázol egyébként mellette? Mert az sem ártana, különben persze, hogy menni fog a hasad.

Ha továbbra sem múlik, javul a helyzet, akkor pedig kérj beutalót gasztroenterológiára.

2017. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A-a, az nem volt. Köszönöm. A héten vissza fogok menni a háziorvoshoz mert ez így nem állapot. Diétázni nem diétázom. Korábban stressz miatt szinte semmit se ettem aztán fokozatosan normális ételeket de elkezdtem enni. A diétára nem figyeltem. De már 3 hete étkezem így. Gondoltam arra is hogy a gyomrom nem bírja de most már jobbnak kéne lennie.
2017. júl. 23. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem diétázol, akkor az is lehet gond.

Főtt krumpli, párolt rizs, háztartási keksz, ropi, amiket ehetsz. Tejet, tejterméket ilyenkor hanyagolni kell, mert fokozzák a hasmenést.

Ha ezután sem javul, akkor további vizsgálatok szükségesek.

2017. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igyekszem rá odafigyelni, meg elhagyom a fölös gyógyszereket csak a vitaminokat szedem be, aztán ha nem jobb elmegyek orvoshoz.
2017. júl. 24. 08:37
 7/7 anonim ***** válasza:
IBS vagy sose fog elműlni és nyersvirágpor propolisz keverd össze és grapfuit csepp és elmúlik
2017. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!