Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfertőződhettem?

Megfertőződhettem?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, oltást kb 7.8.ba kaptam tetanuszra, ma rozsdás koszos vasdrót több helyen elvágta a kezem, csak 1 óra múlva tudtam tenni rá fertőtlenítőt. Félek.
2019. ápr. 19. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A vérmérgezés lehetséges tünetei:láz vagy ritkán éppen az nagyon alacsony (<36 °C) testhőmérséklet

hidegrázás

szapora szívverés

szapora légzésszám

alacsony vérnyomás

verejtékes bőr

kiütések

hányás,

hasmenés

sárgaság

retina-vérzés

bágyadtság

gyengeség

súlyos esetben eszméletvesztés vagy zavartság

piros csík a bőrön, a sebből kiindulva a szív irányába

Ha ilyesmit tapasztalsz rögtön hívd az ügyeletet.A tetanusz oltás elvileg 5-10 évig él,de egy orvosnak mindenképp érdemes megmutatni a kezed.

2019. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig semmi, a sebek "alatt" fel van duzzadva mint a macskakarmolásnál.
2019. ápr. 19. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Kenegesd betadinnal, ha van tetrán kenőccsel. Egy ismerősömnek volt. Neki a piros csík indult el a kezén. Figyelgesd. Túlélte az esetet még korházba sem került. Azért nem aggódnám túl a helyedben. Ha igen, sétálj be az orvosi ügyeletre és kérj egy tetanuszt.
2019. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés, azóta lejjebb ment, semmi tünet. Azóta rájöttem, hogy még később kaptam ajjh... háziorvos beadhat ilyen injekciót ugye? (Nagyon messze vagyok otthontól a környéken nincs ügyelet) (köszi amúgy, kicsit ja...paranoiás vagyok ':D)
2019. ápr. 19. 22:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Most az egyik sebtől kb egy centire van felduzzadva
2019. ápr. 20. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!