Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Náthás vagyok, vagy lehet ez...

Náthás vagyok, vagy lehet ez csak sima allergia? Mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Máma voltunk árulni, és annyit tüsszögtem, még fújtam az orrom, hogy a fejem elkezdett fájni. Egész nap rossz közérzet, kedvetlen vagyok. Allergiás is vagyok, szedek rendszeresen ZODAC tablettát. Nasonex orrsprayt használok. Mindennap beveszek kettő Celaskon C vitamínt 250 MG.


A c vitamín erősíti az immunrendszert? Se zöldséget (mikor hogyan), se gyümölcsöt nem eszek. Milyen vitamínokat használjak? Nem árt a veséknek?


Autóban ültem, fel voltam

jól öltözködve, és meleg volt az autóban, lehet ez is beadhatott. Már bevettem egész panadol tablettát. Néha fáj a szívemnél, a tüdőmnél. Nincs lázam, se nem köhögök, csak tüsszögök, tüsszögök, és tüsszögök. Otthon már annyiszor tüsszögök, hogy már az idegeimre megy. Utálom a náthát.



Mit tudtok ajánlani, hogy ne szenvedjek orrfúlyással? Hogyan kezeljem ki magam mihamarabb? Milyen vitámínt szedjek, hogy megerősítsem az immunrendszeremet.


2019. ápr. 20. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

"Mit tudtok ajánlani?" Talán keress fel egy allergológust (előtte a háziorvost mert ő tud beutalót írni).

Az allergia gyakorlatilag az immunrendszer túlműködése, szóval az erősítésével nem fog elmúlni az allergiád, ha az van. A vény nélkül kapható antihisztaminok nem fognak tartós hatást kifejteni, és egyébként sem szerencsés próbálgatással kúrálni magad. Végső soron csak azt éred el, hogy feleslegesen szedsz mindenféle gyógyszert, miközben az allergia miatt kialakulhatnak egyéb szövődmények (pl asztma).

Étkezz változatosan, gyümölcs, zöldség, miegymás, felesleges vitaminokkal tömnöd magad.

2019. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Járok gyerekkorom óta allergológushoz, ő írta fel ezt a ZODAC tablettát.
2019. ápr. 20. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:
A Zodac-tól ne várj csodát, a Nasonex már ütősebb szer, annak azért hatnia kellene... Egyéb inhaláló, szemcseppentő szerek nincsenek, vagy ott nincs panasz?
2019. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szemeimet is csípi.
2019. ápr. 20. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!