Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért vagyok ilyen gyakran...

Miért vagyok ilyen gyakran beteg (pl. Megfázás)?

Figyelt kérdés

Amire gyanakszom az a életmódom. Elég sokat sportoltam, figyeltem azért, hogy miket eszek. Kb egy éve ez abbamaradt, elkezdtem dohányozni, a sport és az étrend kilőve. Most kb havonta meg vagyok fázva, hamar elkapom ezeket a felső légúti vírusokat. Amint kimegyek ebből a megfázásból megfogadtam, hogy visszatérek a jó útra.

Gyanakodjak más bajra vagy ez elég nyomós ok erre a betegeskedésre?



2019. ápr. 24. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a dohányzást elhagyod, már sokat fog javulni, eleve lassabban gyógyulnak olyankor a felső légúti megbetegedések, és ezért csúszol át könnyebben a másikba. De valószínűleg az immunrendszered is tropa, az viszont dohányzástól független lehet. Szedj vitamint, táplálkozz változatosan, és ha úgy is összeszedsz mindent vizsgáltasd ki magad.
2019. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Elég rossz stílust váltottál. A dohánnyal kapcsolatban nem tudok sokat, az esetek nagy százalékában a tüdőt lövi ki ami logikus. Így a köhögés gyakori a megfázások esetén. A kajával kapcsolatban figyelni kell, hogy mit és hogyan eszel. A szervezetnek szüksége van az ásványokra és különböző vitaminokra. Ezeket gyógyszertárban megkaphatod cseppek vagy tabletta formájában (ez a két variáns a leghatásosabb, figyelj a tartalomra). Ez arra jó, hogyha az étel amit fogyasztassz nem "elégíti" a szervezet szükségleteit. Nagyon rossz húzás volt ilyen hirtelen és ilyen rossz életmódra váltani. Szerintem ez az egyik baj s a másik a gyenge immunrendszer. Jó volna ellátogatni egy orvoshoz is.
2019. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még annyit tennék hozzá, hogy rengeteg stressz is ért az utóbbi időkben.
2019. ápr. 24. 22:01
 4/4 anonim válasza:
Èn egèsz kicsi korom óta hajlamos vagyok alsó ès felső légúti megbetegedésekre sajnos. Mindig sportoltam ès sosem dohànyoztam. Orvos szokta kèrdezni, hogy dohànyzom-e. Az biztos, hogy nem tesz jót neki. Stresszesebb, hajtósabb időszakban szinte biztos, hogy,bekapok valamit. Szóval igen a stressz is benne lehet neked.
2019. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!