Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Miért vagyok ilyen gyakran beteg (pl. Megfázás)?

Amire gyanakszom az a életmódom. Elég sokat sportoltam, figyeltem azért, hogy miket eszek. Kb egy éve ez abbamaradt, elkezdtem dohányozni, a sport és az étrend kilőve. Most kb havonta meg vagyok fázva, hamar elkapom ezeket a felső légúti vírusokat. Amint kimegyek ebből a megfázásból megfogadtam, hogy visszatérek a jó útra.

Gyanakodjak más bajra vagy ez elég nyomós ok erre a betegeskedésre?

Keress kérdéseket hasonló témákban: megfázás, nátha, vírus, életmód, egészség, egészséges, gyenge immunrendszer

ápr. 24. 21:42  Privát üzenet  

A válaszok
Ha a dohányzást elhagyod, már sokat fog javulni, eleve lassabban gyógyulnak olyankor a felső légúti megbetegedések, és ezért csúszol át könnyebben a másikba. De valószínűleg az immunrendszered is tropa, az viszont dohányzástól független lehet. Szedj vitamint, táplálkozz változatosan, és ha úgy is összeszedsz mindent vizsgáltasd ki magad.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont ápr. 24. 21:56 Privát üzenet
Elég rossz stílust váltottál. A dohánnyal kapcsolatban nem tudok sokat, az esetek nagy százalékában a tüdőt lövi ki ami logikus. Így a köhögés gyakori a megfázások esetén. A kajával kapcsolatban figyelni kell, hogy mit és hogyan eszel. A szervezetnek szüksége van az ásványokra és különböző vitaminokra. Ezeket gyógyszertárban megkaphatod cseppek vagy tabletta formájában (ez a két variáns a leghatásosabb, figyelj a tartalomra). Ez arra jó, hogyha az étel amit fogyasztassz nem "elégíti" a szervezet szükségleteit. Nagyon rossz húzás volt ilyen hirtelen és ilyen rossz életmódra váltani. Szerintem ez az egyik baj s a másik a gyenge immunrendszer. Jó volna ellátogatni egy orvoshoz is.

# 2/4Időpont ápr. 24. 21:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még annyit tennék hozzá, hogy rengeteg stressz is ért az utóbbi időkben.

# 3/4Időpont ápr. 24. 22:01 Privát üzenet
Èn egèsz kicsi korom óta hajlamos vagyok alsó ès felső légúti megbetegedésekre sajnos. Mindig sportoltam ès sosem dohànyoztam. Orvos szokta kèrdezni, hogy dohànyzom-e. Az biztos, hogy nem tesz jót neki. Stresszesebb, hajtósabb időszakban szinte biztos, hogy,bekapok valamit. Szóval igen a stressz is benne lehet neked.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 16. 18:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ti beteget jelentenétek a helyemben?
Másnak is szaporább a szívverése, és magasabb a vérnyomása, ha beteg (pl egy komolyabb megfázása van)?
Melyik a legjobb immunrendszer erősítő tabletta?
Lehetek beteg attól ha esőben focizok?
Tornázhatok ha beteg vagyok?
Miért mindig ilyenkor betegszem le? Azt hittem allergiás vagyok a parlagfűre, de nem. Miért mindig szeptemberben vagyok beteg?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!