Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vérmérgezés tünetei, mennyiv...

A vérmérgezés tünetei, mennyivel a baleset után jönnek elő?

Figyelt kérdés

Mivel sokat olvastam utána, és semmilyen egyértelmű jelet vagy tünetet nem írnak, így kérdezném, hogy ha tünet jelentkezik, akkor az mennyivel az eset után szokott előjönni és mi lehet az?

Mert van akinél láz van, de írják, hogy nem törvényszerű, a magas pulzus és szapora légzés sem egyértelmű. Én túlsúlyos vagyok, alapból 16-20db/perc a légzésszámom, illetve 90-100 közötti a pulzusom. Nem verejtékezem és nem ráz a hideg, de parázok, mert alattomos dolognak tűnik és nem veszélytelen.


Én betonacélba léptem, mélyen a talpamba állt (2-3cm biztos). Ügyeleten fertőtlenítették, elláttak, tetanusz injekciót kaptam. Aznap este volt kis hőemelkedésem, de elmúlt. A seb szép, nem piros körülötte, gyógyul, de a lábfejem be van dagadva, fáj (Ez gondolom természetes). A kötést naponta 3-szor cseréljük, betadinozzuk a sebet folyamatosan minden átkötésnél. 4 napja történt az eset. Nem akarok szaladgálni feleslegesen az ügyeletre, emiatt kérdem, hogy ennyi idő alatt, kellene már lenni valami komolyabbnak, vagy lassan kizárható a vérmérgezés gyanúja?

Köszönöm!



2019. jún. 1. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha elindul egy piros csík a sebből kiindulva a szív irányába, akkor kezdj el aggódni és mielőbb eljutni orvoshoz, ez ugyanis vérmérgezés tünete lehet, de nem minden esetben jelentekzik. Előfordulhat 36 fok alatti hőmérséklet, hányás-hasmenés, verejtékezés, légszomj, alacsony vérnyomás, bágyadtság, szédülés, eszméletvesztés. Ezek elég hamar jelentkeznek, de ha kaptál tetanuszt, nincs miért aggódnod.
2019. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első jól írta, kaptál tetanuszt. Nem értem a további kérdést...
2019. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha beadták a tetanuszt miért félsz a mérgezéstől?
2019. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
A tetanusz és a vérmérgezés az két különböző dolog. A tetanuszt a clostridium spórája okozza, ami a földben, porban fordul elő és így be tud jutni a sebbe és a véráramba, a vérmérgezés meg úgy általában a baktériumok bejutása a véráramba és ott elszaporodása, tehát elfertőzédik a seb. Ha szépen kitisztították és azóta is tisztán tartod, nem nyúlkálsz bele stb. stb. akkor nincs okod aggódni. Elsőnek is a seb körül lenne vörös, láz stb. már előrehaladott állapotban lenne
2019. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tetanuszoltásról van szó, nem a baktériumról...de egyértelműen kiderül a kérdésből is.
2019. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, a tetanusznak semmi köze a vérmérgezéshez. Sajnos ezt valamiért az átlag magyar rosszul tudja, és úgy gondolja, a tetanusz a vérmérgezés ellen van. Pedig ez két különböző dolog.

A lényeg, hogy ha semmi komolyat nem tapasztalok, nem lázasodom, nem lesz piros a seb körül és szépen gyógyul, akkor kicsi a valószínűsége a mérgezésnek.


Lehet általánosan meghatározni, hogy mennyi idő múlva jelentkeznek az első tünetek?

2019. jún. 1. 22:55
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

"Tetanuszoltásról van szó, nem a baktériumról...de egyértelműen kiderül a kérdésből is."


A kérdező a vérmérgezést kérdezte, erre te és az utánad lévő 2 válaszoló is a tetanuszoltással magyarázza azt, hogy nem lehet vérmérgezése. Mintha a kettő összefüggne.


A tünet az attól függ, hogy mikorra szaporodnak el a bacik, ami sok mindentől függ pl. mennyi került be meg ilyesmi. Ettől függően lehet pár órától kezdve több napig, hétig.

2019. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók, még csak az sem igaz, hogy a szív felé megy a piros csík, hanem a nyirokutak mentén.

Kérdező, szerintem ha figyeltek a higiénikus átkötésre (úgy látszik, hogy figyeltek) nem lesz már baj, elég "régi" már a seb.

2019. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, ebben bízom én is, hogy ennyi idő elteltével, valami tünet már előjött volna. De sokan írják, hogy akár hetek is eltelhetnek a fertőzésig, szóval a kép nem tisztul ebben a témában.


Lehet ezt egy orvosi fórumon kellene inkább feltenni, hátha több rutinnal válaszolnak. Nem csak miattam, hanem úgy általánosságban is, másoknak is hasznos lehet, ha időben fel tudják ismerni a bajt.

2019. jún. 2. 17:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Felteheted, ha nekünk nem hiszem, bár nem sok értelme van. Jómagam is orvostahallgató vagyok, ez nem olyan dolog, hogy le van írva feketén-fehéren, de ha nem hiszed kérdezd csak meg
2019. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!