Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ízületi gyulladás az ujjak...

Ízületi gyulladás az ujjak végén és polineuropátia, gyakori hőemelkedés 5 hónapja, súlyosbodó tünetek. Esetleg autoimmun, diabétesz tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Köszönöm, hogy elolvasod a kérdésem!

Jó 5 hónapja volt egy vesekövem, melytől megszabadultam (ez igencsak megijesztett, mert sokáig nem tudtam miért vizelek vért, illetve miért van teljes elakadás). Közben a lábamon a kisujjak beduzzadtak és befelé fordultak el, kéz- és lábujjaimon az utolsó (DIP) ízület megdagadt, a lábujjakon látványosabb, ott az utolsó ujjperc több ujjamon deformálódott, mindez szimmetrikusan. Néha ezek az ízületek a lábujjamon égnek lefekvés után. Ezzel egyidőben hirtelen erős polineuropátiás tünetek jelentkeztek, melyek 2 hét után csillapodtak, azóta lassan erősödnek. Mindeközben szorongok és depresszív a hangulatom, fáradékony vagyok. Reggelente a talpam bemerevedik, 20-30 perc után "kimozgom" és jó.

Több orvosnál voltam:

Neurológus: azt mondja a magas vércukromtól van (6-8), Gordiust írt

Belgyógyász(phd): nem vagyok cukorbeteg, enyhe anyagcsere zavar

Vérkép: cukor 6.1, süllyedés jó, fehér- és vörösvértest jó, vas: kissé a norma alatt van, amúgy minden értékem rendben van

Pszichiáter, háziorvos: beképzelem az egészet :D

Széklet: minden negatív

Reumatológus: nézegette, nem tudja mi lehet, elrakta a pénzt és elkdüldött


Én gyanakodtam már rheumatoid artitiszre, lupus-ra, vagy valamilyen autoimmun folyamatra, de nem teljesen stimmelnek a tünetek, de érzem, hogy beteg vagyok, illetve néha aludni sem tudok már a lábízületek fájdalma miatt.


Valaki esetleg tapasztalt hasonlót? Köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 5. 16:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: 37 éves férfi vagyok
2019. jún. 6. 16:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az azért durva, hogy nem találják a tényleges okot a dokik.A fáradékonyság oka lehet ásványianyag és vitaminhiány is.Érdemes lenne kipróbálnod a gyulladásra a halolajat, gyömbért, kurkumát.

Jobbulást!

2019. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm! (A tanácsot és jókívánságot is.)

Igen, most, hogy ilyen egészségügyi kihívással nézek szembe én is azzal szembesülök, hogy nem csak az államival, de a magánszférával is gondok vannak. A pénzt persze szívesen elrakják, miközben azt sem tudják mit csináljanak, csak küldenek a másikhoz.

2019. jún. 12. 00:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szívesen.

Én éppen ezért már jó pár éve a forever minőségi, alapvetően aloe verát, gyógynövényeket és természetes alapanyagokat tartalmazó táplálékkiegészítő családjának a termékeit fogyasztom, használom.Itt megvan az orvosi háttér is, akikkel telefonon is lehet ingyenesen konzultálni és a megelőzés a lényeg.

2019. jún. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!