Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononukleozis utan meddig nem...

Mononukleozis utan meddig nem csokolozhatok?

Figyelt kérdés

3 hete kezdodott, 2 hetig tartott, azaz egy hete mar tunetmentes vagyok.


Vagy mivel a virus bennem marad mig elek, az azt jelenti, hogy most sem vagyok fertozobb, mint pl egy ev mulva leszek? Nem akarnam megfertozni a paromat, de mar lassan kibirhatatlan, hogy 3 hete nem csokoloztunk egy friss kapcsolatban. Sajnos meg kb 1 het mire haza tudok menni ismet a haziorvosomhoz tole megkerdezni ezt, de az rengeteg ido, ezert is kerem a ti segitsegeteket.


Elore is koszonom a valaszokat!


22F



2019. jún. 9. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
2019. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ez a kérdést tovabbra sem valaszolja meg. En is utanaolvastam mindenhol ahol csak tudtam.


A kerdes arra vonatkozik, hogy most is ugyanolyan esellyel kapja el tolem, mint pl egy honap mulva, vagy most a betegsegen frissen atesve komolyabban fertozok?

2019. jún. 9. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fertőzés után a vírus a beteg immunrendszerének memóriasejtjeiben rejtőzködik, így gyakorlatilag kiirthatatlan. A rejtőzködő vírusokban a csaknem 100 vírusgénből csak 10 fejeződik ki. Ez teszi lehetővé, hogy a vírus elbújjon az immunrendszer elől.


A tünetek elmúlása után a nyál még hetekig fertőző marad. Mivel a vírus később is aktiválódik, ezért a nyál újra és újra fertőzni fog, amit a vírusgazda nem is vesz észre. A vírus aktiválódása kimutatható a vérképből.

2019. jún. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azért végeztetnék egy HIV tesztet is. :)
2019. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végeztek, negatív. Köszi :)
2019. júl. 17. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!