Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elfertőződött szúnyogcsípéssel...

Elfertőződött szúnyogcsípéssel muszáj orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Úgy két napja csíphetett meg a kis szemét, mostanra tenyérnyi, forró duzzanat van a combomon, gondolom elfertőződött. Muszáj orvoshoz menni vele, vagy tudtok valami hatásos megoldást?
2019. jún. 14. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, menj orvoshoz! Lehet komolyabb probléma is.

[link]

2019. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem is nagyobb duzzanatok szoktak lenni, én lefertőtlenítem ecettel. Igaz hogy nagyon csíp, de hatásos.
2019. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ah, jézus, hát ekkora "szerencsém" csak nincsen... Kültéri edzés közben csipkedtek, szerintem csak koszos kézzel vakargattam meg.

A háziorvosom legközelebb hétfőn lesz, ilyenkor hova kell menni, a háziorvosi ügyeletre - ahol megesznek, mert nem hosszabbítottam meg a tartózkodási helyem -, vagy a kórházba? Bocsi a hülye kérdésekért,nem vagyok orvoshoz járós... sajnos az ecet nem volt bejövős, tegnap azzal kezelgettem le magam hogy ne viszkessen már annyira, akkor még nem is nézett így ki.

2019. jún. 14. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
ügyeletre is mehetsz.
2019. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsi az lemaradt ha látsz piros csíkot ami a szived felé tart,mutat azonnal menj az ügyeletre
2019. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Végül is beugrottam az ügyeletre, hát nem hozták meg a kedvem továbbra sem az "orvosozáshoz" :D

Annyit mondtak, allergiás reakció, felírtak egy vacak antihisztaminos krémet és mehetek. Mire hazaértem, már akkora volt a lábam, mint egy fél léggömb, alig bírtam járni. A gyógyszertárban megsúgták, hogy több ilyen esetet is láttak már, szerintük akkor történik ez, amikor frissen mérgezett szúnyog csíp meg. A krém természetesen nem segített semmit, csak jobban viszkettem tőle - éjszaka a falat kapartam -, de reggel hál'Istennek megtaláltam a hűtőben a napozás utáni aloevera sprayt és azóta alig érzem. El sem hiszem. Ha valaki hasonlóan jár, akkor ezt javaslom: 100%-os bio aloevera.

2019. jún. 15. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!