Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A szőrtüsző gyulladás (genny)...

A szőrtüsző gyulladás (genny) felszívódhat?

Figyelt kérdés

Nagy csomók bőr alatt a combomon, duzzanatok, mindegyiknek a közepén láttam a kis fehér pöttyöt. Az egyik egyszer diónyi méretű volt, de volt borsószem méretű is.


Mindegyiket borogattam kamilla teával, kenegettem mindenféle kenőccsel (antibiotikumos, cinkes, ichtiolos), azt hittem kifakad.

Régebben ez történt.


Az utóbbi időben viszont a csomók, ha kezelem őket, egyre kisebbek lesznek és végül szinte eltűnnek, anélkül, hogy a genny kifolyt volna. Mi ez?


Valakinek volt már ilyen tapasztalata?



2019. jún. 15. 01:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyantázás vagy egyéb szőrkitépés után gyulladnak be?

Ha igen, steril tűvel meg kell bökni ha feszül, óvatosan kinyomni a gennyet és a szőrt is. Illetve feketeszappannal mosni, kicsit rajtahagyni. De ha eltűnik, az jó, nem?

Ha nem szőrtelenítés miatt gyulladnak be akkor fura. Érdemes lehet bőrgyógyásszal megnézetni.

2019. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem szőrtelenítés után gyullad be! Bőrgyógyásznál voltam, kettőnél is, az első nem segített, a másik durván félrekezelt.


Most Ichtiolos kenőccsel kenegetem a gyulladt szőrtüszőket és valamilyen oknál fogva egyre kisebb lesz a csomó és végül eltűnik.

2019. jún. 23. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!