Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rozsdás pad talpával elvágtam...

Rozsdás pad talpával elvágtam a lábam, hosszan, de szinte egyáltalán nem mélyen. Tetamusz veszélye fennáll?

Figyelt kérdés
Tényleg egyáltalán nem mély, hosszú, egy 20 perc múlva vízzel kimostam, 2 óra múlva lefertőtlenítettem. Tetanusz oltást nem kaptam. Lehet valami bajom pl tetanusz?

2018. aug. 31. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Az esélye fennáll, bár minimális. Figyeld a sebgyógyulást.
2018. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mit figyeljek a sebgyógyuláson?
2018. aug. 31. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:

A sebgyógyulásnak semmi köze a tetanuszhoz. Ha földdel szennyezett volt a pad lába, akkor mindenképp menj sebészetre, ahol be tudnak oltani. Ha nem szabadtéri pad volt, hanem teremben levő, annál nem sok esély van a betegségre, mert nem földdel szennyezett.

A sebgyógyulást a befertőződés miatt azért persze figyelheted (mármint, hogy gennyed-e), de azt nem a tetanusz baktérium fogja okozni.

2018. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kültéri volt, de már azóta eltelt 4 nap.
2018. szept. 1. 17:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Te látod, hogy milyen mély a seb, de még földdel szennyezett nagyobb horzsolásra is adnak időnként tetanusz-oltást. Az kétségtelen, hogy elvileg csak a mély sebekben tud szaporodni a baktérium, ahol el van zárva az oxigéntől. A tetanusz lappangási ideje 3-21 nap, akár 90 nap is lehet; átlagosan 8 nap. Minél messzebb van a sérülés a központi idegrendszertől, annál hosszabb a lappangási idő.

Tehát még érdemes oltani, ha úgy döntötök te meg az orvos.

2018. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!