Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az AIDS azt csak elkapni...

Az AIDS azt csak elkapni lehet nem? Magától kialakulhat? És milyen jelei vannak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

[link]

Itt mindent megtalálsz róla.

2010. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az AIDS a betegség. nem azt kapod el, hanem a HIV vírust, amiből vagy kialakul, vagy nem. magától semmi esetre nem alakul ki, a HIV fertőzötség nem túlzottan észrevehető, erre specializálodott vérvizsgálatokon mutatják ki. ezek a vizygálatok anonimok, e ha azt sem akarod, hogy meglássák, ahogy bemész az ambulanciára, adj vért, ott szűrik, értesítik a lakóhelyed tisztifőorvosát, ő meg téged, hogy baj van. ha időben észreveszik, és gyógyszeresen kezelik a vírusost, aki már hordózó, tehát terjesztheti a betegséget, 8-10 évre kitolható a betegség megjelenése, elhanyagolás esetén ez kevesebb idő. az AIDS magyarul, szerzett immunhiányos betegség. nem az AIDSbe, hanem az immunrendszer lassú, fokozatos leépülése alatt elkapott betegségekbe halnak bele, az AIDS kimutatása után 4 stádium van, a 4.-nél már cak pár hét van hátra, teljesen le vagy épülve, nincs gyógymód. Az AIDSeseket nem élesztik újra. fölösleges. Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd föl
2010. júl. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hú tudsz ám. Én meg nem szexeltem csak kíváncsi voltam rá de akkor nekem biztos hogy nincs Hiv vírusom nem?
2010. júl. 11. 14:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok

nincs. abban az estben, ha édesanyád nem volt fertőzött, mikor szült. (de gondolom ez kizárható) :)

anyatej, vér, ondó és nyál utján terjed, de utóbbiból 5 liter szükséges, annyira kevés benne a vírus. állítólag eddig még csak egyetlen egy nőt találtak, aki csókolózás útján kapta el a vírust. szóval attól nem kell félni.

az, hogy szeretkezés útján férfi adja át a nőnek a vírust, annak nagyobb az esélye, mint fordítva.

Vérrel való érintkezésnél csak ha mindkettőtöknk van nyílt sebe, akkor jöhet szóba a fertőzés.

szóval nem kell félni, csak úgy nem kapja el az ember, de majd ha aktív nemi életet élsz fontos a megfelelő párválasztás, a monogámia, és a védekezés.

Magyraországon egyébként olyan 1500-2000 regisztrált fertőzött van.

2010. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A HI vírus legjelemzőbb tünetei az opportunistic infections. (nemtom hogy mondják szépen magyarul?:))

Vagyis van egy pár betegség amit sokkal könnyebb elkapni, ha HIVel fertőzött vagy, mivel az immunrendszered nem képes őket (olyan hatékonyan) kivédeni.

Ezek főleg szexuális úton terjedő betegségek, de a TBC is ide tartozik.

2010. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ez így igaz
2010. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem
2010. júl. 11. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

"...anyatej, vér, ondó és nyál útján terjed..."

Na akkor párosítsuk össze, mire kell vigyáznod, ha olyan helyzetekbe kerülsz:

anyatej a vérrel (ez szüléssel kapcsolatos, reinkarnációnál nem számít...), anyatej ondóval (ezt a pózt nem ismerem), anyatej nyállal (Úristen!, terhes anyával ne csintalankodjunk! - ritka), vér ondóval (ez már viszonylag gyakrabban előfordulhat, különösen fordítva bekötött pároknál, -állítólag...), vér nyállal (uh, nem az én műfajom, de ki tudja, állítólag a változatosság gyönyörködtet...), és maradt az ondó nyállal (hát ezt képzelje el mindenki, de nem feltétlen az ondó eredeti tulajdonosa van veszélyben, az ugye determinált..., meg ugye a gyomorsav mindenre képes...)

Monomateriálisan:

Anyatej az anyatejjel (kizárt, de szívesen közreműködnék...), vér a vérrel (gondold meg, kivel kötsz vérszerződést kupa híján, csak úgy csuklósan, mint a busz..., egyéb véres események normáliséknál kizárhatók, hacsak menszesz alatt nem szakad el a fitymafék, vagy valami ilyesmi, de ez igen ritka...), ondó az ondóval (ilyen barátság nincs...), és nyál a nyállal 1:5000 esélyed van (statisztikailag, de ehhez 5000 aidsessel kell folyamatosan egymás után csókolóznod), és ahhoz hogy egy aidsest egyáltalán csak láss az utcán, annak meg 1:1000 (és ez is elsősorban fővárosi dominanciájú esély).

(Megbízható, főleg állandó partnernél nem kell félned! Magyarországon elsősorban a biszex pasik terjesztik meg a kábszeres tű, és főleg a fővárosban. Egy jó kis vidéki házibulin gyakorlatilag nincs félnivalód!

Magyarországon.

Egyelőre!

2010. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
34%
kialakulhat magától is. és teherbe is eshetsz ha önkielégítést végzel...
2010. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem kellene hülyeségeket írnod. nem vagy vicces.
2010. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!