Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyobb méretű szőrtüszőgyulla...

Ritarit kérdése:

Nagyobb méretű szőrtüszőgyulladáskor?

Figyelt kérdés
Nagyobb méretű szőrtüszőgyulladasom van, ami alatt azt értem, hogy több van egymás mellett/ környékén. Nagyon fáj de kamillázom. Ilyenkor ha tobb van a szőrszállat kihúzzam? Ha igen akkor kb hanyadik nap vagy mikor?

2019. júl. 22. 06:22
 1/6 anonim válasza:
Ajánlatos kihúzni igen, amikor már eléggé "érett".
2019. júl. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Pont most szenvedek ilyennel.


Sebészetre menj el, nekem ott is segítettek.

Kaptam rá antibiotikumos krémet, tilos piszkálni, szúrkálni, nyomkodni. Nekem 3 volt egymás mellett, most már csak eggyel küzdök, ami nehezen akar elmúlni.


Ha látod a szőrt, ki lehet húzni (de inkább visszavágni, rövidebbre) mert ha nagyon sebes, nem fog tudni következőnek se kibújni. Ez tapasztalat. Kihúztam, pár hét múlva begyulladt újra.


Ez egy bakteriális fertőzés, a tüszők között terjed, ezért van több helyen.


Kenegetni kell, sebészeten kaptam krémet, vény nélkülinek pedig Dermazint mondott.


Tudom milyen kellemetlen elmenni ezzel dokihoz, nekem már két hete kezeli/kezelem, krém + tapaszok, de még így is nehéz. Kb másfél hónapig próbáltam magamnak megoldani, sikertelenül.

2019. júl. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább az orvost javaslom, addig meg a kamillatea helyett a hidrogén-peroxidot, annak van legalább hatása.


Nekem az a tapasztalatom, hogyha kihúzom a szálat hamarabb gyógyul

2019. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én ilyen kis problémával nem szoktam orvoshoz szaladgálni. Akkor mehetnék minden héten vagy legalább is 2 hetente biztosan. Mondjuk én nem várom meg hogy jól begyulladjon. Ha már látom hogy egy szörnél kezd pirosodni egy tűvel kipiszkálom a szőrt és kihúzom. Ugyan az sosem szokott még egyszer begyulladni. Legalább is nekem nem.
2019. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, húztam amin láttam és ott jobb lett. Sajnos nekem nem 3 van hanem több, orvoshoz meg nem szeretnek menni.
2019. júl. 22. 10:33
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Nyilván te tudod mikor érdemes elmenni, mikor nem - dokihoz. Nekem akkor lett sok idegileg, miután kihúztam egyet, majd pár hét után visszagyulladt, mert megint nem tudott kijönni. Plusz gyulladt állapotban kb ilyen fel cm - 1 cm magassagra jött fel a gyulladás. Ez már nem az a baba kategória, amikor látod hogy benőtt, és kinyomod.


Amit írsz viszont az lesz, amit nekem is mondtak, hogy fertőzik egymást.


Sajnos ebben a melegben ez bőven előfordulhat.


Nekem azt tanácsolta a doki, hogy szellőztetés, szárazon tartás, nedves törlőkendővel sokszor átmenni ott (ezek fertőtlenítő hatásúak), és ha végképp nem akarsz dokihoz menni, vegyél Dermazin kencét.

2019. júl. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!