Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kelek fel mindig hajnali...

Miért kelek fel mindig hajnali 3-kor?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nagyon zavar, hogy hiába fekszem le rendes időpontban, vagy késő este, akkor is mindig hajnali 3-kor felkelek. És nem tudok vissza aludni egészen 8-ig.

Eleinte az történt, hogy hiába aludtam sokat, mindig fáradtnak éreztem magam és napközben is elaludtam egy-két órára, majd este ismét fáradtan ledőltem. Ám mindig normális időpontban keltem fel.

Ez ment egy darabig, de utána már mindig megébredtem hajnali 3-kor. Nem nem alszok napközben, megpróbáltam azt, hogy hajnali 3-tól fent vagyok és majd este 9-8kor fekszem le. De hiába voltam fáradt akkor is ebben az időpontban keltem fel. 8-ig pedig a szemeimet lecsukni nem tudtam.

Mitől lehet?



2019. júl. 26. 20:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Oh és azt elfelejtettem leírni, hogy régebben, amikor kisebb voltam (12-13 éves) akkor pedig nem tudtam aludni. Volt, hogy 3 napig is fent voltam.
2019. júl. 26. 20:39
 2/6 An29945 válasza:
52%
Lehetséges hogy a nappali fáradságod azért van mert vas hiányod van mert attól fáradékonynak érzed magad
2019. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Ez a merkúr hibája. :)

Nyugi, már csak augusztus 2-ig kell várni.

2019. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Számoljunk: ha este 8-kor lefekszel és 3kor kelsz, akkor aludtál 7 órát, ergo ez elég sok. Ha szeretnél minden reggel mondjuk 6kor kelni, akkor feküdj le este 11-kor és garantáltan nem fogsz 3kor felkelni.
2019. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha lefekszem 12 órakor, akkor is 3-kor felkelek...Bármit teszek háromkor talpon vagyok.
2019. júl. 28. 02:38
 6/6 anonim ***** válasza:
31%
Beállt a belső órád 3 órára. Nyugi, ha tartod magad az éjféles lefekvéshez, egy idő után túl fáradt leszel, hogy 3-kor felébredj. Esetleg citromfű teafilterből kettőt tegyél bele forró vízbe és kortyolgasd el, az is álmosít annyira, hogy nem lesz kedve felébrednie a szervezetednek. Esetleg lefekvés előtt ismételd el határozottan párszor magadban, hogy 7-kor akarsz felkelni. Lényeg, hogy átprogramozd azt a belső órát, hogy ne ébresszen fel 3-kor.
2019. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!