Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki kiskorában megijedt valamitől egy film nézése miatt és felnőtt korában is még kicsit fél?

Figyelt kérdés
Pl. a Kishableány után féltem, hogy mérgesek lesznek a szüleim (mint a Triton király). A Szépség és a szörny után féltem, hogy beképzelt leszek és valami rossz fog történni (mint Gastonnal). Abban még több ijesztő rész volt, amit nehéz feldogozni pl. a farkasok vagy amikor Lumiere a lámpa elé tartanak egy nagy fáklyát és olvad az arca. Miért vannak ilyenek egy mesében? Mondjuk, amikor láttam 4 vagy 5 éves lehettem.
2019. aug. 3. 01:43
 1/4 anonim válasza:
100%
Ezeket a meséket kezdetben felnőtteknek készítették majd a kisgyerekek is ekkezdték nézni. Amúgy ha megfigyeled ezekben a mesékben több fajta felnőtt utalás van csak gyermek szemmel még nem látod őket. Ha nem múlik el és sokkal jobban stresszel vagy nem hagy nyugodni lehet beszélni kéne erről egy szakemberrel, vagy valakinek kibeszél ezt az egészet az is megnyugtathat.
2019. aug. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az ismert történetek általában több száz éves mondákból erednek, amik akkor még tele voltak brutalitással és szörnyű végkimenetelekkel. Hosszú utat tett meg a társadalom, mire eljutottunk a vérengzéstől Peppa malacig, hogy a négy éves célközönséget is megcélozza valami. :)

Szerintem ha maradandó emlékeket okoznak, akkor elsősorban nem a meséket kell felelőssé tenni. Ha valaki alapból érzékeny, szorongó alkat (mint pl. én), akkor ez nem csak a gyerekkorban fog megtörténni, hanem felnőtt korban is bármikor jöhet egy-egy olyan film, ami napokra vagy hetekre tönkretesz. Szóval én erre úgy tekintek, mint egy folyamatos feladatra:

- mindig magamba nézni, hogy miért érintett meg a dolog;

- elismerni, hogy igen, tényleg történnek szörnyűségek;

- átgondolni, hogy mekkora ebben a felelősségem;

- mit tehetek én, hogy ez változzon; stb...

És ebben sokat szokott segíteni, ha egyszerűen megnézem újra az adott filmet, miután kicsit (sokat) érleltem magamban. És mint írták felettem, az is segít, ha találsz valakit, akinek őszintén kiöntheted ezeket.

2019. aug. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon ráérsz hallod e.
2019. aug. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a Jumanji volt ilyen kicsinek, még most is fogok tőle mint a gép. Görcsbe rándul már attól is a gyomrom ha meglátom valahol a címet
2019. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!