Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lelki fájdalmat hogy lehet...

A lelki fájdalmat hogy lehet eltüntetni/enyhíteni?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra kezdődött amikor uj suliba kezdtem járni és nem tudtam beilleszkedni, nagyon megijedtem ettol a nem igazán leírható fájdalomtól, szuro érző fájdalommal jellemeznem, azota egy napig se múlt el, 6éve kezdődött 13éves voltam, minden nap érzem de van amikor már nem foglalkozok vele meg nem olyan erős, de attól ott van mindig, minden kis hülyeségen napokig tudok rágódni hogy mi lesz, hogy lesz, meg mar a fel évvel későbbi vizsgára is rafeszulok tehat túl gondolok mindent ,erről a fájdalomamrol senki nem tud, nem mondtam senkinek amúgy napközben nem mutatom ki soha tehát megtanultam kezelni de úgy érzem ez életem végéig velem fog maradni, vagy lehet ellene tenni valamit? Valaki segítsen!

2019. aug. 17. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Úgy, hogy eltereled róla a figyelmed. Amire nem figyelsz, az nem is létezik.

De ne egy másik gondolatra figyelj, hanem az egész elmédről tered el a figyelmed, és akkor elkezd "meggyógyulni", vagyis visszatérni a természetes állapotába, ahol születésed pillanatában is volt.

Kezdj el meditálni, figyelj a jelenre minél többször.

2019. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ******?! válasza:
0%
Ó... Add fel! Minek pazarlolsz másokra felesleges érzelmeket? Figyelre vágysz. Nézd meg az Oroszlány királyt és a film első felének filozófiáját vedd át.
2019. aug. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom, figyeljek a jövőre, ne foglalkozzak mással stb...mondani könnyű

néha már nagyon belefaradok. De megtenni ezt nem olyan könnyű, sőt nagyon nehéz, mert miközben azon vagyok, hogy ne foglalkozzak velük, végig rájuk gondolok, es meditalni se tudok mert végig pörögne az agyam

2019. aug. 17. 15:59
 4/6 ******?! válasza:
0%
Feltűnési viszketekségben szenvedsz? Ha belefáradtál engedd el. Csak azért nehéz, mert nem akarsz lemondani róla, ez esetben meghoztad a saját döntésed és ezen az úton akarsz járni, szóval milyen beleszólásunk van ebben? Tanács ellenére is ugyanazt csinálnád. Személy szerint pszichológiai segítséget tudnék ajánlani.
2019. aug. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

"Igen tudom, figyeljek a jövőre,"


Ne a jövőre figyelj, mivel a jövő csak egy illúzió, egy gondolatforma az elmédben, semmi több.

A jelenre figyelj. Arra, ami van. Meditálj egy testrészeden. Én pl a lábamra figyeltem nagyon sokat, mire teljesen jelenlévőé váltam. A jelenben nincsenek problémák. A problémákat az elme hozza létre, ahogy a fájdalmat is. Minél többször eltereled róla a figyelmed, annál nagyobb mértékben válsz tőle függetlenné.

2019. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szorongásnak hangzik, nem kezelni tanultad meg, hanem elrejteni, ami nem igazán tesz jót neked. Pszichológussal lehet tenni ellene.
2019. aug. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!