Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a szerelemtől, létezik...

Félek a szerelemtől, létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Ez eléggé bután hangozhat, de megpróbàlom elmagyarázni. Szóval, jelenleg 18 éves lány vagyok, és még mindig félek attól hogy párom legyen.

14 évesen, mikor elkezdődött az a korszak hogy lassan érdekelni kezdtek a fiúk már volt egy kettő udvarlóm. De egyből azt hazudtam nekik, hogy barátom van.(de akkor betudtam annak, hogy csak nem állok rá készen hisz még javában gyerek voltam) És ezek után a mai napig ezt csinálom. Bárki akar hozzám közeledni megijedek és menekülésképpen kinyögöm, hogy párom van.

Imádom a romantikus könyveket és filmeket, szeretem azt is ahogy a barátnőim mesélik el hogy éppen milyen aranyos volt a párjuk. Néha eljátszom a gondolattal, hogy milyen lenne egy pár. És akarom is hogy legyen valakim de amint élesben megy a dolog, lefagyok, elkap a sírhatnék és a hasam is fájni kezd.

Egyébként is nagyon félénk vagyok, és vissza húzodó de férfiakkal szemben még inkább.

Létezne ilyen,hogy valaki fél a szerelemtől? Ezzel lehet valakihez fordulni?Vagy csak fogadjam el hogy egyedül maradok így?


2019. aug. 25. 16:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést ha zavarosan írtam le és előre is köszönöm a válaszaitokat.
2019. aug. 25. 16:23
 2/11 A kérdező kommentje:
Most látom csak hogy nem írtam hozzà, hogy volt már rá példa sajnos hogy pánikrohamot kaptam mert egy fiú folyamatosan udvarolt nekem minden nap. Tudon hogy nagyon furcsán hangzik de fél évig tudtam előle menekülni és lerázni aztán a pánikroham után már megértette a helyzetemet és nem keresett többé.
2019. aug. 25. 16:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is ugyan ilyen vagyok, szóval egy cipőben vagyunk pedig én már 23 vagyok. Még annak a fiúnak is nemet mondtam aki tetszett nekem évek óta. Magabiztos vagyok, mindaddig még komolyra nem fordulnak a dolgok. Nagyon szeretnék egy igazi párkapcsolatot már, de egyszerűen ha komolyra fordulnak a dolgok megijedek. Mondtam anyunak hogy egyedül fogok meghalni de ő azt mondta hogy majd lesz egy pasi úgy is aki nem engedi majd hogy elszaladjak mellőle. Szóval élem az életem és nem agyalok ezen. Te is ráérsz még ne aggódj. Biztosan nekünk is sikerül majd :)
2019. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, csak én férfi vagyok, és szerintem így még gázabb, mert a férfiaktol elvárás, hogy magabiztos legyen. De én valami miatt még akkor sem tudok az lenni, ha valaki tetszik.
2019. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1: jó gondolat és valamennyire igaz, csak egy idő után nyílván mindenki letesz majd rólam ha pánik rohamot kapok amint közel jön :/


2: Szerintem ne törj le. Minden lánynak más az ideálja. Az egyik barátnőm odáig van a félénk fiúkért és mindig mondogatja hogy túl sok a kemény legény, kéne már valami cuki is.

2019. aug. 25. 19:23
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező, köszi hogy nyugtatni szeretnél, de sajnos a tapasztalatom az, hogy legtöbb nő az ilyesmit csak mondja.

A mentális betegség nem aranyos, maximum felületesen tünik annak, hanem egy komoly probléma, ami rengetegszer megnehezíti az ember életét. Ebből viszont legtöbben már nem kérnek, az már nem "aranyos".

2019. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Aki egy mentális betegség miatt nem akar veled lenni az amugy se szerelemből akarna veled együtt lenni.
2019. aug. 26. 08:27
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

31 évesen te is máshogy fogsz állni a dolgokhoz :)

A szerelem nem úgy müködik. Létezik olyan, hogy valaki kiábrándul valakiből olyan tulajdonsága miatt, ami addig is meg volt, pedig azt hiszi tényleg szereti.

És akik azért akarnak együtt lenni egy szorongó típusú férfival, mert az "cuki", azoknál hatványozottan fennáll ennek az esélye. Nagyon egyszerű: semmi cuki nincs benne, maximum a filmekből annak tünik! Rengeteg lemondással és nehézséggel jár, amit csak azért senki nem fog vállalni, mert kívülről cukinak tünik!

2019. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsànat de szerintem rosszul állsz hozzá. De mindegy is.
2019. aug. 26. 12:00
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj, ha 14 éves korodtol 31-ig, tehát 17 éven keresztül mást tapasztalsz, mint amit mondanak, akkor idővel megváltozik a hozzáállásod a dologhoz.

Szóval örülj neki, hogy nő vagy, mert amúgy is a férfiak feladata határozottnak lenni. Olyan nő, aki hosszú távon kitart egy férfi mellett aki nem elég határozott, olyan egész egyszerüen nem létezik.

Max összejön, mert bejön a külső, összejön, mert az olyan "cuki", összejön, mert más tulajdonságot viszont nagyra becsül. És én még azok közé a szerencsések közé tartozom, akiknél ez mind fenn áll. De ez hosszú távon nem müködik!

Hosszú távon nincs, aki kitart az ember mellett akkor is, ha gond van és épp nem "cuki", hanem nagyon fárasztó, a külső nem minden, és idővel egyéb jó tulajdonságok sem kompenzálnak.


Nem siránkozom, négy barátnöm volt már, számos rövidebb probálkozáson túl vagyok, ami nem jutott el komoly kapcsolatig, de lehetett volna belőle valami (ismerkedés időszakban meg aztán pláne semmi esélye egy férfinek, ha nem rámenős, még ha a nőnek is bejön, akkor is a férfinak kell/kéne keresnie a nö társaságát, akkor is ha épp elutasító fázisban van, érted?). 10-bol 9 elhal az elején, ha a férfi nem elég nyitott. Egy nő még akkor is képes megvárni, hogy a férfi nyisson, ha szerelmes és tudja, hogy a másiknak tetszik.


Hidd el, nem siránkozom, hanem tudom miről beszélek. Ez ilyen.

2019. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!