Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért megy fel mindig a...

Miért megy fel mindig a pulzusom vérnyomás mérés közben?

Figyelt kérdés

Szoktam mérni a vérnyomásomat, ami általában mindig a normál kategóriába esik, de amint megszorítja a párna a kezemet, azonnal felmegy a pulzusom 100bpm körülire.

Ha kézzel mérem a csuklómon, pl. munka közben szoktam ilyet, hogy ránézek, akkor mindig normál ütemben jár. 70-80bpm.


2019. szept. 18. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert izgulsz, hogy jajj mennyi lesz. Én úgy szoktam mérni, hogy pl nézek egy filmet nyugiban, nem figyelem a vérnyomásmérőt, hanem csak akkor nézem meg, amikor befejezte a mérést.
2019. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor a vérnyomásomnak is magasnak kellene lennie, elvileg. Nem?
2019. szept. 18. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, csak tasztalat: szerintem a pluzusod jelzi azt, hogy mekkora az aktuális belső feszültség benned, a vérnyomás szisztolés és diasztolés értéke nem biztos, hogy ezt követi. Nálam mindig ez van. De kérdezz meg erről egy szakorvost.
2019. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát a pulzusom azonnal jelzi, ha stresszelek, a vérnyomáson pedig nem. Jól értem?
2019. szept. 18. 09:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Én utálom, ahogy szorít a vérnyomás mérő. Feszült leszek, nyugtalan, ideges. Ezért érezhetően felmegy a pulzusom, miközben a vérnyomásom normális.

Lehet, hogy neked is ez a problémád?

2019. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!